První říjnový víkend 30.9. – 2.10. 2016 se na domácí půdě v Eagles parku odehrálo Mistrovství ČR žákyň do 13 let. Turnaj byl obsazen 8 týmy, 5 z EXL žákyň a 3 nejlepší týmy z 2. ligy žákyň. Skupina nebyla úplně lehká, měly jsme týmy Storms Řepy, Joudrs Praha a Beavers Chomutov (náš oblíbený tým z 2. Ligy). První hrací den za krásného počasí nás čekal jeden zápas. Vstup do finálového turnaje jsme zvládly skvěle a s bojovností na pálce jsme zvítězily nad Storms 11:0.

Sobotní ráno bylo chladné, ale to nás nezaskočilo, a tak jsme se na tým Joudrs pořádně připravily. Opět jsme byly hosté a tak jsme do zápasu vstoupily útočně, ve druhé směně jsme daly hned 4 body. Na nadhozu začala Emma Beňová skvělými SO a tým Joudrs neměl prakticky šanci na skórování. I přesto, že jsme dostaly jeden bod, bylo jasné vítězství pro Eagles 6:1. Naše druhá výhra nás automaticky posunula do horní čtyřky nejlepších, a to znamenalo jediné, boj o medaile. V sobotu nás ale ještě čekal Chomutov. Začaly jsme v obraně s nadhazovačkou Terkou Kratochvílovou, která předvedla skvělý výkon proti pálkařsky silnému Chomutovu. První směna se nám bohužel nepovedla, na skvělou nadhazovačku Chomutova jsme se nedokázaly prosadit a konečný výsledek byl bohužel 0:9.

Ze soboty na neděli jsme se příjemně vyspaly a těšily se na boj o medaile. Zápas o postup do finále nás čekal s prvním týmem z EXL Arrows Ostrava. První směna začala pro Eagles skvěle a hned na úvod po odpalu Emmy Beňové a skvělé ulejvce Rózy Blažkové jsme vedly 1:0. Ve druhé směně už jsme tolik štěstí neměly, ale naopak Arrows se prosadilo jedním bodem. Arrows přidali ještě dva body a skóre bylo 3:1. Ve čtvrté směně jsme ještě dokázaly odpovědět 1 bodem, ale na vítězství to nestačilo. Zápas skončil 3:2 pro Arrows, ale šance na medaili stále byla. Počasí znepříjemnilo naše rozcvičování, ale nakonec nám přálo a zápas o 3. Místo s Trutnovem mohlo začít. Los padl na nás a naše volba byla jasná, začít útočit už od první směny. O první bod se postarala Julča Vondráčková parádním odpalem do vnějšího pole, krádeží třetí mety a chybou soupeře. Ve druhé směně jsme přidaly další dva body. Soupeř dokázal ve 3. Směně skórovat hned dvakrát a stav byl 3:2 pro Eagles. Dva poslední inningy už se nedokázal prosadit ani jeden tým, a tak poslední tři outy zajistily skvělou bronzovou medaili.

Za skvělé výkony po celou sezónu bych chtěla poděkovat bronzovým holčičkám jmenovitě: Emmě Beňové, Róze Blažkové, Elišce Plevové, Nikče Škardové, Markétce Doležalové, Žofce Kubcové, Bětce Rendlové, Julče Vondráčkové, Terce Stejspalové, Terce Kratochvílové, Barče Kaplanové, Matildě Bubeníkové, Nele Pichlové, Týně Alechka, Lindě Šedivé a posile Adélce Žemlové.

Velkou zásluhu na této medaili mají i všechny rodiče, kterým moc děkuji za to, jak se o nás celou sezónu starali, byli na všech zápasech a podporovali nás.

Největší dík patří mým skvělým trenérkám Janě Chýlové, Ivě Wurmové a Verče Burianové, která vše sledovala z tribuny.

Už se houpe!!!

Lucka Černohlávková