V neděli 18. 9. 2016 se odehrálo Final Four extraligy juniorek do 22 let. Mezi čtyři nejlepší týmy se díky odehraným zápasům v průběhu sezóny nominovaly následující týmy (v pořadí odspoda nahoru): SaBaT Praha, Eagles Praha, Snails Kunovice a SC Dvůr Králové. Právě poslední jmenovaný byl po základní části sezóny první,  a tak se všechny čtyři týmy sešly na jeho domácím hřišti ve Dvoře Králové nad Labem. První zápas nás čekal proti Kunovicím, které nás v základní části někdy sice těsně, ale pokaždé porazili.

Zápas začal ve 12 hodin a my jsme nastoupili jako hosté. Hned druhý útok se nám vydařil a kunovickou obranu se nám sérii odpalů podařilo překvapit. Útok začala Týna Chadrabová trojmetovým odpalem, po kterém ji dvoumetovým odpalem stáhla pro bod Gábina Slabá. Ta po chybném příhozu nadhozu na třetí metu po odpalu Natky Kopicové skórovala. Následoval dvoumetový odpal Aničky Bekové a trojmetový odpal Terky Novotné, kterým jsme stáhly třetí a čtvrtý bod. To už dochází ke střídání nadhozu a Dominiku Rampáčkovou nahrazuje Bára Štůsková. Péťa Cinkeová držela kunovický útok a nepřipustila žádný bod, takže ve čtvrtém inningu opět skórujeme, kdy po dvoumetovém odpalu pro bod dobíhá Natka Tvrzníková, Bára Dědková je bohužel vytečováná Terkou Kubicovou, a je tak aut na domácí metě. Až v dohrávce pátého inningu se Kunovice prosazují na pálce kdy po dvou jednometových odpalech zahrají ulejvku a běžkyně si posunují na druhou a třetí metu. Po singlu Terky Kubicové oba body dobíhají a naše vedení se ztenčuje. Sama Terka pak po divokém nadhozu dobíhá pro třetí bod. Následuje změna nadhozu na naší straně a Péťu Cinkeovou střídá Tereza Krbcová. Ta už další bod nepřipouští, a tak inningu opouštíme za stavu 5:3. Na začátku sedmého inningu vedení potvrzujeme po jednometových odpalech Natky Tvrzníkové, Týny Chadrabové a Gábiny Slabé. Konečné skóre se již nemění, a tak Kunovice porážíme 6:3. Tím jsme si k všeobecnému překvapení zajistili finále a Kunovice čekal zápas proti Sabatu o třetí místo.

Finále začalo v 16:00 a my jsme opět začali v útoku. Na prkně se za Dvůr Králové představila Veronika Pecková z Ledenic, která Dvoru přijela pomoci na poslední zápasy juniorské sezóny. Po porážce z minulého víkendu z extraligy žen, kdy se Eagles A team pral s Ledenicemi ve čtvrtfinále, jsme měli co vracet. Začátek byl sice nejistý, ale po puštěném strike-outu Anička Beková obsadila první metu a následně Terka Novotná ulejvkou donutila obranu k chybě, takže jsme obsadily druhou a třetí metu. Poté se nám podařilo zahrát squeeze play, a tak jsme se po úspěšné ulejvce Týny Chadrabové ujaly vedení. Na nezpracovaný nadhoz kečrem pro bod dobíhá i Terka a už vedeme 2:0. Za Eagles se na prkně představila Péťa a útok Dvora dobře držela. Ve třetí směně se po trefení na metu dostala Terka Novotná. Péťa poté odpálila dvoumetový odpal a Týna s Gábinou ji následovaly jednometovými odpaly, čímž jsme navýšily skóre na 3:0. Do čtvrté směny došlo u Dvora ke změně a na prkno nastoupila Apolena Výborná. Na změnu jsme nedokázaly reagovat, a tak šel Dvůr do útoku. I tam se dokázala prosadit Apolena, která nejdříve odpálila jednometový odpal, poté byla spoluhráčkami posunuta na třetí metu a při dvou autech využila nepozornosti obrany, která se nechala zaskočit výrokem rozhodčího o nadhozu, a ukradla domácí metu. V dohrávce šesté směny začíná útok Dvora opět Apolena, kterou spoluhráčky nejprve posunuly na druhou, a poté se po chybě obrany dostala až na metu třetí. Adéla Školová ji svým odpalem stáhla a skóre se přiblížilo na nebezpečných 3:2. V útoku jsme se opět nedokázaly prosadit, a tak nám nezbylo než se pokusit těsný náskok ubránit. Obranu jsme ale nezačaly šťastně, hned první odpal jsme nezahrály a druhá pálkařka dostala metu zdarma po trefení nadhozem. Následně se běžkyně posunuly o metu dál po propuštěném nadhozu kečrem. Bohužel, následovala další chyba obrany, a tak Terka Klempířová svým doběhem skóre srovnala na 3:3. Druhou a třetí metu jsme doplnili úmyslnou metou zdarma pro Apolenu. Na pálku přišla posila Dvora Veronika Pecková a ukázalo se, že Dvůr vybral dobře. Veronika pálí dlouhý sebeobětovací odpal do středního pole a po chytu Michaela Davidová dobíhá pro vítězný bod. Tím jsme prohrály 3:4.

Celkové pořadí tedy bylo následující: 1. SC Dvůr Králové, 2. Eagles Praha, 3. Snails Kunovice a 4. SaBaT Praha.

V tuto chvíli je pro nás prohra ve finále zklamáním, hlavně proto, že výhra byla velmi blízko. I přesto jsem ale na náš výkon hrdá, a myslím, že jsme předvedly mnohem více, než se od nás očekávalo. Porazili jsme loňského mistra, Snails Kunovice, kterému jsme loni ve finále podlehli 10:0. Bohužel to letos nestačilo, ale i přes to se budeme těšit na příští rok.

Extraligové Final four 2016 odehrály: Marta Kadeřábková, Tereza Krbcová, Barbora Dědková, Anna Beková, Kristýna Chadrabová, Tereza Novotná, Karolína Kučerová, Gábina Slabá, Karla Včeláková, Natálie Kopicová, Iveta Janáčková, Natálie Tvrzníková, Čejková- Kolací Klára, Markvartová Andrea a posledním rokem také Petra Cinkeová, která nám velmi pomohla jak na pálce, tak i v obraně, kdy dokázala odházet 12 inningů. Děkujeme Péťo! J

Dále bych také chtěla poděkovat jménem celého týmu fanouškům, rodičům za podporu a fandění (včera byla obzvlášť cítit) a hlavně trenérům, bez kterých by nic z toho nebylo možné. Děkujeme také Ivetě Kubíkové za podporu a fotografickou dokumentaci J

Trenérský tým letos tvořili: Aleš Chýle, Petr Čermák, Daniela Viktorýnová, Václava Čejková- Kolací, Jiří Havlík a pomocnou ruku přidal i Petr Marek.

Děkujeme!

Beky