Po úspěšné sezoně 2016, ve které svěřenci trenéra Vladimíra Chlupa vyhráli Český baseballový pohár a v extraligovém semifinále těžce zatápěli pražskému rivalovi z Kotlářky, se již plně rozbíhá příprava na sezonu novou. Eagles čeká kromě zápasů v rámci extraligy a Českého baseballového poháru i Evropský pohár na domácí půdě. K úspěchu ve všech soutěžích by měly dopomoci i tři nové zahraniční posily.

Pořádná porce zápasů čeká v roce 2017 baseballisty Eagles a zátěž se musí rozdělit mezi co nejvíce hráčů. Proto se hlavní trenér Chlup rozhodl zalovit v cizině a získal pro Eagles tři nové hráče. „Loňská sezona nebyla jednoduchá. Ukázala nám především na začátku, jak vratká může být sestava, pokud z ní vypadnou jeden dva klíčoví hráči“, naráží lodivod Eagles na těžký start ročníku 2016, kdy se zranily opory Tomáš Duffek s Petrem Zýmou. Ke snížení rizika experimentů se sestavou si proto zkušený kauč vytipoval tři importy.

V nové sezoně se mohou fanoušci Eagles těšit, že v dresu s orlem na prsou vyběhnou k zápasům Joe Wittig, David Sandoval a Tyson Walker. „Ty Walker je zkušený levák starter, který vhodně doplní bullpen. Joe Wittig je univerzální hráč, který když nebude nadhazovat, tak může naskočit kamkoli v poli a zdobí jej vynikající pálka. David Sandoval potom doplní náš tým na pozici catchera“, představuje nové tváře muž s číslem 47 na zádech. „Posily podle mě vhodně doplní a zkvalitní náš kádr“ věří muž, který s Eagles vstoupí do své druhé extraligové sezony.

Kromě výše zmíněných cizinců se do Eagles Parku nastálo stěhuje dvojice z Blesk Jablonec Marek Chlup a Radek Šulc, kteří chyběli z legislativních důvodů týmu v play-offových bitvách a svoji šanci dostanou opět i mladíci z klubové líhně. „Mladé naděje z řad juniorů se loni podařilo úspěšně začlenit do týmu a v nastavené cestě se budu chtít upínat i v dalším roce“ počítá s klubovými „prospekty“ hlavní trenér i do budoucna.

Dalším plusem týmu je, že v kolonce odchodů nefiguruje zatím žádný hráč. „Po celkem vydařené sezoně se nikomu z veteránů končit nechce“ říká spokojeně Chlup. „Kompletní lineup může pozlobit jakýkoli tým v extralize. Nebojíme se nikoho“ tvrdí závěrem zkušený trenér.