První zářijový víkend byl pro nás asi nejdůležitějším víkendem sezóny – po úspěšném zdolání Storms Řepy jsme si zajistili postup do play-off z šestého místa, a tak nás tento víkend (10. – 11. 9.) čekal ve čtvrtfinálových bojích třetí tým tabulky – Žraloci Ledenice, se kterým jsme se utkali oba dny na jeho domácí půdě.

Do prvního zápasu jsme nastoupili jako domácí, s Léňou Pantůčkovou na prkně. Až do třetího inningu byl stav nerozhodný 0:0, především zásluhou nadhazovaček na obou stranách. Ve třetí směně se podařilo Ledenicím obsadit všechny mety a po odpalu Martiny Lackner doběhl první ledenický bod. Hned v dohrávce této směny se podařilo skórovat i nám, když na passed ball doběhla domů Tereza Novotná. Až do konce sedmé směny to byla hra nadhazovaček a téměř bezchybných polí, nikomu se nepovedlo skórovat, a tak přišel na řadu náš oblíbený tie break. V obraně jsme si skvěle poradili: 3 pálkařky = 3 outy a mohli jsme jít útočit. Po úmyslné metě zdarma pro Džejnu Chýlovou obsazujeme první a druhou metu. Odpal Kačky Koubkové hraje jednoduše hráčka na třetí metě od třetí mety a máme stále obsazenou první, druhou metu a dva outy. Na pálku jde Péťa Cinkeová a pálí dlouhý odpal mezi střední a pravé pole a nám dobíhá vítězný bod!! Ujímáme se tak vedení v sérii 1:0 a stačí nám druhý den vyhrát jeden zápas, abychom postoupili do semifinále.

Druhý zápas se nám ale vůbec nepovedl. Nikdo se nedokázal dostat na metu, nadhazovačka Veronika Pecková si proti nám zaznamenala ve třech směnách 8 strikeoutů a neumožnila nám tak vůbec skórovat. Naopak na straně soupeře to bylo trochu jako „co přiletí, odletí“, protihráčky se trefovaly skoro do všech balonů ve strikezóně i mimo ni, odpaly umisťovaly do děr a stále obsazovaly mety. Do vedení se soupeř dostal ve druhé směně, kdy dlouhým sebeobětovacím odpalem stáhla první bod Tereza Pochobradská. Následoval nepříjemný okamžik v podobě grandslamu Martiny Lackner a skóre 5:0 po druhé směně. Do desetibodového náskoku se dostaly Ledenice po šňůře hitů v dohrávce čtvrtého inningu a předčasně tak ukončily zápas rozdílem. Poslední, rozhodující, zápas série se odehrál pár hodin nato.

Do posledního zápasu jsme vstoupili jako hosté, opět proti Veronice Peckové na prkně. Bohužel se jednalo o podobný scénář jako v předchozím zápase – nebyly jsme schopné se dostávat na mety a když už, tak jsme nedokázaly stáhnout běžce domů. Soupeřky naopak dokázaly trefovat míče, dostávat se na mety a následně stahovat body. Během prvních čtyř směn dokázaly šestkrát skórovat, což jim nakonec stačilo k výhře. Nám se podařilo stáhnout pouze jeden bod v sedmé směně, kdy po odpalu Petry Cinkeové doběhla Kája Včeláková, která se dostala na metu krásným triplem. Zápas končí, konečné skóre 6:1 pro Ledenice, což znamená, že Ledenice postupují do semifinále a my končíme v extralize na celkovém 6. místě. Gratulujeme Ledenicím k postupu, přejeme jim hodně štěstí v semifinálových bojích a my se s Vámi (prozatím) loučíme!

Děkujeme všem za podporu během celé sezóny, děkujeme rodičům, přátelům, fanouškům, klubu, ale hlavně… Hlavně!… Největší dík patří našim nejlepším trenérům, bez kterých by to prostě nešlo!! Jste nejlepší!! Tak ahoj, těšíme se na Vás v další sezóně! J

Tuhle sezónu hrály: Lenka Pantůčková, Veronika Burianová, Lucie Černohlávková, Jana Chýlová, Kateřina Koubková, Petra Cinkeová, Anna Beková, Eliška Thompsonová, Marta Kadeřábková, Tereza Krbcová, Sabina Vítková, Barbora Dědková, Kristýna Chadrabová, Karolína Kučerová, Markéta Mozolová, Tereza Novotná, Karla Včeláková, Veronika Tomková, Linda Havlíková

Trenéři: Petr Marek, Daniela Viktorýnová a Aleš Chýle

Zapsala Kateřina Koubková, Puzzlik