Během uplynulého víkendu jsme se s žákyněmi zúčastnili prvního turnaje letošní sezóny. Některé holky již měly za sebou Krčandu, pro některé to byl naopak vůbec první turnaj. Kromě čtyř soupeřů softballových nás čekal ještě jeden, ze všeho nejhorší – počasí. Za víkend se totiž vystřídala snad všechna roční období, ale jak je již v Chomutově známo, kromě léta. Holky se však praly statečně, ať sněžilo či svítilo slunce.

Cílem turnaje bylo neskončit poslední. To se nám povedlo, dokonce jsme obsadili krásné druhé místo po dlouhém finálovém boji s místním týmem Chomutova, kterému jsme v prvním tie-breaku podlehli 4:5. I předchozí zápasy ve skupině nabídly zajímavé výsledky, sobotu jsme odehráli s poměrem 2:1 – z prvotní radosti z výhry nad Trutnovem nás záhy vytáhl Chomutov, kterému jsme ve skupině podlehli 3:5. Náladu jsme si však spravili nad Storms, které jsme porazili 5:1 a do druhého hracího dne jsme šli z druhé pozice ve skupině. V neděli ráno jsme si pohráli s Ostravou, kdy holky začaly více pálit a přestaly dělat tolik chyb v obraně. Výsledek 9:2 potěšil všechny přítomné příznivce Eagles J. Následovalo finále, ale to už víme, jak dopadlo.

Holky si za ten výkon, který o víkendu předvedly, zaslouží poklonu. Není to ani měsíc, co jsme vylezli z haly na hřiště a jelikož byly ještě Velikonoce, neměli jsme pořádně moc možností se sehrát – ať už se jednalo o holky úplně nové (Majda Kohoutová), posily postoupené z T-Ballu (Nikča Kalenská), anebo posilu „zapůjčenou“ z T-Ballu (Lucka Chlumová). Tím nechci říct, že dík patří jen výše jmenovaným – obrovskou poklonu zaslouží všechny holky, co v Chomutově hrály – Emma Beňová, Terka Stejspalová, Nela Pichlová, Bětka Rendlová, Niki Škardová, Linda Šedivá, Markét Doležalová, Týna Alechka, Róza Blažková, Líza Plevová, Adélka Háková, Filipa Janoušková a Deniska Bejlková.

Holky, děkujem!

Za Eagles žákyně, Iva

P.S. Obrovský dík i všem zúčastněným rodičům, bez nich by to nikdy nebylo tak príma J

Fotka uživatele Eagles Praha - Baseball & Softball.