Náš tým se zúčastnil turnajové části, která se odehrála na hřišti Nuclears Třebíč. Tým se sjel již den předem v Jihlavě, abychom ráno měli co nejkratší přejezd z důvodu časného prvního zápasu. Ani to nám však nepomohlo od naší tradiční dovednosti, prospáváme vždy první zápasy a velmi těžko hledáme to správné tempo. Jako první soupeř nás čekal ten z nejtěžších, Nuclears Třebíč, tým s velkou baseballovou dovedností, která je obecně vidět u všech jihomoravských oddílů. První směny jsme drželi docela dobře, ale pak nás dostihlo spousta chyb, která soupeře uvedly do velkého klidu a nás k prohře 5:15. Druhý zápas jsme v pátek hráli s Pipas Brno, který překvapivě působil poměrně zdecimovaně, hráli pouze v 9 hráčích a tak naše výhra 15:1 byla jasná.

Druhý den nás čekaly další dva zápasy, první s Oilers Hodonín, kteří se do nás od začátku pustili s velkou vervou a hned se ujali vedení. Pečlivým výkonem jsme ztrátu postupně snížili až na 4:4, ale další série naprosto zbytečných chyb nám podlomila kolena a zápas tak prohráli 11:5. Chuť jsme si chtěli spravit v odpoledním zápase s Blesk Jablonec nad Nisou, který do té chvíle všechny zápasy jen prohrával. Ale možná únava, ztráta koncentrace či nechuť ke hraní našich hráčů vedla k tomu, že jsme zápas odevzdali, ukázali hromadu ostudných chyb a nakonec prohráli 5:10. Výsledkem bylo, že jsme se dostali do kolečka o třetí místo, kde jsme díky jasnému vítězství proti Pipas získali postupové místo o boj o poslední, páté postupové místo na finále do Hluboké nad Vltavou.

Ten zápas se odehrál v neděli proti velmi dobře hrajícímu týmu Arrows Ostrava. Hodně jsme o všem s hráči mluvili, snažili se je motivat, vytáhnout z nich to baseballově dobré o čem víme, že tam je. Zápas začal dobře pro Arrows, hned v první směně nám nasypali 4 body opět po pár chybičkách v naší obraně. A pak to přišlo, malí Orlíci roztáhli křídla a zaveleli tak k velkému obratu. Předvedli jsme luxusní pálku a hned vyrovnali, pak hned skvělou obranu, kde jsme nedovolili soupeři žádný doběh, pak opět skvělá pálka a opět skvělá obrana. Dostali jsme Arrows pod velký tlak a celkově vyhráli 19:5 za pomoci skvěléhopublika z řad rodičů a získali tak vytoužené místo na finále ČBP U11.

Fotogalerie zde.

Za trenérský tým

Tomáš Kyncl