V sobotu 13.5. jsme poprvé v letoší extralize nastoupili do zápasu z hostující pozice a to na hřišti pražského Tempa. Do prvního zápasu jsme šli s jasným cílem předvést kvalitní hru a porazit soupeře na jeho domácí půdě. To se nám také povedlo a zápas jsme vyhráli s konečným výsledkem 6:3. První výhra nás ale ukolébala a ve druhém zápasu se nám už nepodařilo tolikrát skórovat. Bohužel ani počasí nám nepřálo, a tak po několika přerušeních (kvůli prudkým, ale krátkým přeháňkám) skončil zápas 2:1 pro soupeře.

V neděli jsme v Eagles parku hostili tým Žraloků Ledenice. V prvním zápasu se nám nepodařilo udržet počáteční vedení, přestože jsme si poradili s ledenickou nadhazovačkou a trestali její nadhozy tvrdými odpaly. Chyby v obraně nás ale stály drahocenné vítězství a zápas skončil 8:4 pro Žraloky. Do druhého zápasu jsme vstoupili nešťastně a hned v první směně jsme museli dohánět soupeřovo vedení o tři body. Do konce zápasu jsme ale nic nevzdávali a bojovali z plných sil. I na velmi kvalitní nadhoz se nám dařilo kontaktovat míče a nutit tak soupeře k chybám v obraně, čímž jsme snížili jeho vedení na 4:3. V poslední směně jsme ale už nestihli výsledek obrátit a soupeř tedy zaznamenal těsnou výhru o jeden bod.

Ačkoliv odcházíme z tohoto víkendu s jednou výhrou a třemi prohrami, odcházíme s vědomím, že jsme odehráli kvalitní zápasy a jsme konkurenceschopné jakémukoliv soupeři s trochou koncentrace, tvrdé práce a hlavně naším nezlomným týmovým duchem.

 

za Eagles softball team

Bára Dědková