O uplynulém prodlouženém víkendu jsme odehráli první kolo letošního ročníku extraligy žen.

V pátek byl naplánovaný Opening day, kde jsme se měli střetnout s naším věčným rivalem z Joudrs. Počasí bylo proti a tak se první zápas přesunul na sobotu. Double s Joudrs se nám příliš nepovedl. Naše obrana udělala několik chyb v obou zápasech a neprosadila se na americkou nadhazovačku Alyson Spinach. Joudrs soustředěnou hrou a dobrým útokem nás porazili 7:0 a 6:0.

V neděli jsme odehráli zápasy proti Sabatu Praha. Oba byly vyrovnané. V prvním jsme se ujali vedení 2:0, po velké chybě v obraně Sabat srovnal. My jsme už nedokázali skórovat a Sabat přidal ještě tři doběhy a vyhrál zápas 5:2. Druhý zápas byl dlouho vyrovnaný. Obě obrany byly téměř bezchybné a pálkařky se moc neprosazovaly. My jsme však byly úspěšnější a dovezli jsme o tři body více než soupeř. Zápas jsme vyhráli 4:1 a zaznamenali jsme tak první letošní extraligovou výhru.

V pondělí na Prvního máje k nám do Eagles parku zavítala Kotlářka Praha. Našim úkolem bylo dvakrát zvítězit, předvést dobrou hru v obraně a prosadit se na pálce. Oba zápasy se vyvíjely téměř stejně. Obrana spolu s osou (nadhazovačkou a catcherem) fungovala dobře. Útok se zápas od zápasu zlepšoval a každá hráčka v line-upu byla schopná odpálit a dostat se na metu. Oba zápasy skončily předčasně, a to rozdílem v páté směně 11:4.

Bilance 3 výhry a 3 prohry jsou dobrým vstupem našeho týmu do extraligy a za 14 dní nás čeká další kolo. Tímto Vás srdečně zvu na naše zápasy.

za Eagles A-team

Džejna

Přečtěte si celé kolo v článku softballové asociace a podívejte se na sestřih pořadu Na Metách, případně záznam prvního zápasu sezóny.