V sobotu 6.5. se v našem areálu konalo druhé kolo softbalové coachballové ligy U11.

Na turnaj jsme plni odhodlání vyrazili s naším týmem U11 obhajovat třetí místo z prvního turnaje, na kterém se před nás druhé místo po bratro-rodičo-potomko-vražedné bitvě probojovali naše U9, a který vyhráli Hladoví hroši ze Sezimova Ústí.

Snažili jsme se, aby náš mladý tým doplněný několika matadory byl od samého rána dobré mysli. Bohužel hned v prvním utkání se soupeřem zez Plzně se někteří ostřílení hráči tvářili trudomyslně a chvíli to vypadlo, že svoji náladu přenesou na celý tým. Naštěstí se však mladší a méně zkušená část našeho týmu nenechala tímto přístupem zviklat a svým entuziasmem během zápasu nakonec nakazila i starší unavenější spoluhráče. Celý tým tak nakonec předvedl pohlednou hru bez vážnějších výpadků a přesto, že se soupeř snažil přetáhnout vítězství v zápase na svoji stranu, nebyl nakonec úspěšný a jeden bodík navíc na naší straně nám přinesl první vítězství na turnaji.

Další zápas nás čekal až po obědě. Orlíci posílení rozličnými proteiny a bílkovinami vyrazili poměřit síly s týmem z Merklína. Od počátku jsme byli aktivnější zejména na pálce a při pohybu na metách, a zaslouženě jsme vyhráli. Tímto vítězstvím jsme si zajistili první místo ve skupině a postup do bojů o 1. – 3. místo.

Ve finálové skupině nás jako první čekal tým z Ledenic. Od počátku to byl souboj obran, v němž jsme nakonec naším důrazem na metách dostali soupeře pod tlak a donutili ho k několika chybám. Ve druhé polovině zápasu jsme si pak již vybudovali dostatečný náskok, který jsme v závěru dokázali soustředěnou hrou v obraně ohlídat.

Bylo jasné, že poslední zápas dne rozhodne i o vítězi turnaje. Malí orlíci nastupovali do zápasu s jasným odhodláním oplatit soupeři výraznou porážku z minulého kola. Byla na nich vidět obrovská chuť hrát jednoduchý dravý softball, a to jak na pálce, tak v poli. Ačkoli na pálku chodili všichni naši hráči, nebylo v našem lineupu slabé místo, všichni tvrdě kontaktovali nadhozy našeho trenéra a bezchybně plnili pokyny kaučů na metách. Divákům se tak naskytl obrázek zcela odlišný od našeho minulého vzájemného měření sil. Nadšení a chuť našich mladých hráčů do hry je nakonec zaslouženě dovedly k vítězství nejen v jejich posledním zápase, ale i v celém turnaji.

Naše hodnocení turnaje je zcela jednoznačné – byl to pro všechny příznivce naší oblíbené hry perfektní den.

Vzorný pořadatel nám zajistil příjemné softbalové počasí.

Všechny děti hrály s nadšením, bylo úplně jedno, jestli se zrovna vede, nebo ne.

Naši malí orlíci se hrou celý den bavili, a bylo to znát. Jak na jejich tvářích – na těch byly až na drobné výjimky po ránu (v kolikpak asi šly naše ratolesti na kutě?) vidět jen a jen úsměvy, tak hlavně na jejich hře. Je zkrátka vidět, že když se hraje s radostí, tak nevadí ani menší zkušenosti, ani menší vyhranost, a lecjaká chybička se ztratí jak pára nad ohněm. Při hře pak byly u všech našich hráčů vidět krásné odpaly i zákroky v poli. Mně osobně se pak velice líbila naše živá hra na metách, která v rozhodujících momentech dokázala překlopit vývoj zápasu na naši stranu.

Zkrátka, my trenéři jsme si ten den a hlavně hru našich dětí užili jaksepatří, a to vítězství v turnaji pak byla již jen taková velmi příjemná třešnička na dortu.

Takže, milá dítka, děkujeme za hezký den, a Davidovi samozřejmě veliký dík za to, že se sem-tam trefil do striku 😉

JT