První den hracího víkendu jsme se vydali do Tróji 2x porazit Sabat a zmenšit tak mezi námi bodový rozdíl v tabulce. Tento cíl se nám podařilo splnit jen částečně, ale stejně jsme byli spokojení. Oba zápasy byly už od začátku napínavé. V prvním zápase jsme hned v první směně dostaly tři body, ale nevzdaly jsme se! Postupně jsme skóre dorovnaly a udržely Sabatu nulu. V šesté směně Sabat potrestal drobné chyby naší obrany a skóroval. Bohužel my jsme nedokázaly v posledních dvou směnách využít RBI situaci a bod jsme nedaly. První zápas jsme prohrály 3:4.

Do druhého zápasu jsme vstoupily s ještě větší energií po motivačním proslovu trenéra Petra Marka, hned v první směně jsme dokázaly na dva auty díky dravému běhu po metách dostat do vedení 1:0. Ve druhé směně jsme polevily a toho hned útok Sabatu využil a srovnal skóre zápasu. Ve třetí směně jsme se znovu dostaly do vedení díky sérii hitů a chyb obrany, 5:1. V páté směně díky krásným odpalům dokázal Sabat na náš jeden bod odpovědět hned čtyřmi body, ale to nás nezastrašilo a v posledních směnách jsme zvýšily vedení a zahrály bezchybně v obraně i s naplněnými metami a zápas jsme vyhrály 9:5. V zápasech se ukázal trénink double play. Celkem jsme zahrály čtyři.

V neděli 11.6. jsme nabyti energií z podařených sobotních zápasů vyrazili na rivaly z Bohnic. Za horkého slunečného odpoledne jsme odhodlaně nastoupily do zápasu proti Joudrs. Od začátku jsme předváděly soustředěný výkon bez chyb v poli i na pálce. Sice jsme v první směně inkasovaly, ale hned ve druhé jsme srovnaly krok. Po třetí směně jsme se ujaly vedení 4:2, které jsme udržely až do 6. směny. V té se soupeři sešlo pár pěkných odpalů a Joudrs se ujaly vedení 7:4. V sedmé směně se nám dobrou nátlakovou hrou podařilo snížit na konečných 6:7.

Do druhého zápasu jsme nastupovaly se stejným odhodláním a chutí hrát. Skvělým útokem a pevnou obranou v první směně jsme se ujaly vedení 1:0. Zápas se dále vyvíjel velmi vyrovnaně, až do 4. směny jsme ale těsné vedení udržely. V dohrávce čtvrté směny se ale holkám z Bohnic podařilo prosadit pár hity a zápas se obrátil na 2:1 v jejich prospěch. Ke konci zápasu napětí sílilo, sluníčko vysilovalo a únava byla znát jak na hráčkách, tak na rozhodčích. I přes velmi urputný tlak na pálce se nám nepodařilo skórovat, naopak Joudrs v 6. směně svůj náskok o jeden bod navýšili a zápas již nepustili.

I přes dvě prohry naše nedělní klání hodnotíme pozitivně, ukázaly jsme, že se umíme rvát a byla to pro všechny skvělá příprava na play-off. Za vyzdvihnutí stojí skvělé výkony nadhazovaček Péti Cinkeové, Terky Krbcové a Báry Dědkové. Výbornou práci odvedla také Lůca Černohlávková, která v parném dni odchytala oba celé zápasy. Za výkony na pálce zaslouží pochvalu celý line-up. A nesmíme zapomenout ani na trenéry, kterým děkujeme za všechno!

Za Eagles A-tým

Terka Novotná a Marta Kadeřábková