Druhý zářijový víkend jsme odehráli poslední kolo extraligy žákyň v roce 2017.

Jako tradičně jsme se utkali se čtyřmi soupeři. Pražské Storms Řepy, Trutnov, Chomutov a Arrows Ostrava.

V prvním zápase jsme se střetli se Storms. Zápas byl vyrovnaný dvě směny, ale poté naše holky ukázaly na pálce několik pěkných odpalů, doběhů a zápas skončil předčasně, rozdílem 10:2.

Druhý zápas v sobotním programu nás čekal soupeř z Trutnova. Průběh zápasu byl podobný, jako ten první. Téměř bezchybná obrana nedovolila soupeři skórovat a naše pálky byly opět velmi živé. Zápas skončil stejným výsledkem a to 10:2.

Třetím zápasem, který se hrál až v pozdních odpoledních hodinách, byl souboj s naším velkým soupeřem z Chomutova. Ani jeden tým nepostavil nejsilnější sestavu a zápas byl vyrovnaný. Chomutov měl však lepší útok a zápas skončil 7:4 pro mimopražský tým.

V neděli jsme měli před sebou poslední zápas ve skupině, tým z Ostravy. Zápas se vyvíjel dle našich představ, holky opět ukázaly na pálce skvělý výkon a bezchybná obrana nedovolila soupeři téměř nic. Zápas jsme vyhráli 8:1 a tím jsme si zajistili finále posledního kola.

Ve finále jsme se opět utkali s Chomutovem. Začátek byl vyrovnaný, poté nám Chomutov odskočil na rozdíl pěti bodů a vypadalo to, že už nebudeme skórovat. Naše holky ale bojovaly a v jedné směně jsme dali 4 body. Zápas skončil nakonec 6:5 pro Chomutov.

 

Chtěla bych poděkovat všem hráčkám, které se posledního hracího víkendu zúčastnily a přispěly tak ke krásnému druhému místu. Další dík patří také všem rodičům, kteří nás podporují a skvěle fandí.

Vrcholem sezóny je Mistrovství České republiky žákyň, které se koná na hřišti Arrows Ostrava poslední zářijový víkend a my budeme obhajovat bronzové medaile.

 

Za trenérský žákyňský tým

Jana „Džejna“ Chýlová