Páté, poslední, kolo extraligy kadetek v Praze na Tempu slibovalo řadu zajímavých zápasů.  Především šlo o to vyhnout se pátému sestupovému místu, na kterém se mohly, při nevhodné konstalaci, ocitnout hned čtyři týmy. Nejblíže sestupu jsme byli mi a Joudrs, tedy týmy, kterým přes rok chyběla řada zkušených hráček nasazovaných prioritně do juniorských soutěží.

 

V sobotu jsme začali skvělým výkonem na pálce, nadhozu i v obraně a porazili Trutnov rozdílem 15:4.

Druhý náš zápas proti Arrows začínající v 17:30 neměl moc šancí se do tmy dohrát. Trošku více jsme se trápili na pálce a na konci čtrtého inningu byl stav 2:2. Vedeni snahou zápas dohrát jsme se pustili do pátého inningu, kde jsme bohužel nepřidali bod a soupeř v dohrávce, téměř za tmy, tři body přidal. Po zdržovací taktice soupeře (time, porada v útoku, ošetřování zraněných-nezraněných hráček) již byla taková tma, že musel být zápas předčasně ukončen  v nedohraném pátém inningu s naší prohrou 5:2.

 

V neděli byly naše šance vyhnout se sestupu spíše teoretické. Museli jsme porazit silné Tempo a Joudrs posílené o všechny hráčky ročníku 2001 a zároveň Joudrs museli prohrát i s Arrows.

Proti Tempu jsme po prvním inningu a po eroru za tři body prohrávali 4:2. Ovšem dále výborným a bezchybným výkonem na pálce i v obraně jsme zápas vyhráli a to opět rozdílem 14:4 a šance ještě žila.

 

Netrpělivě jsme sledovali zápas Arrows vs Joudrs a drželi ostravákům palce. Napínavý zápas Ostrava zvládla, vyhrála 4:3 a dala nám šanci rozhodnout o vlastním osudu.

 

Poslední zápas základní části extraligy byl pro nás i pro Joudrs zásadní. Kdo prohraje sestupuje pro příští rok do druhé ligy a to se opravdu nikomu nechtělo.

Joudrs vytasilo od začátku svou nejlepší nadhazovačku Aničku Zoulovou. Náš lineup však předvedl takový kolotoč, že v průběhu druhého inningu za stavu 7:0 pro nás byla Anička střídána. Do konce zápasu Joudrs zvládli přidat jen dva body a my vyhráli 8:3.

 

Fantastickým týmovým výkonem, vedeným heslem “dáme do hry srdíčko” odehrály kadetky Eagles Praha svůj nejlepší turnaj této sezóny. Zůstáváme v extralize, sestupuje Joudrs.

 

Poděkování patří úžasným nadhazovačkám Natce Tvrzníkové, Andy Markvartové, Aničce Adamové a Emmě Beňové, svým klidem oplívajícím kečrům Kláře Čejkové-Kolací a Julče Vondráčkové a dalším skvělým pálkařkám, které tento víkend neměly konkurenci Léně Bakusové, Ádě Čejkové, Ádě Žemlové, Matildě Bubeníkové, Róze Blažkové, Terce Stejspalové, Verče Zikmundové a Káje Pešírové. Velká poklona patří posledním dvoum jmenovaným, které neváhaly doplnit tým večer před turnajem a perfektně zastoupily nemocné hráčky.