Tým žákyň se vypravil na vrcholný turnaj sezóny do Ostravy, které hostilo letošní mistrovství. Jako druhý tým v dlouhodobé soutěži Extraligy žákyň jsme byli nasazeni do skupiny B a náš celoroční rival z Beavers Chomutov do skupiny A. Ve skupině jsme odehráli následují utkání:

Eagles – Pigs Trhové Sviny 3:0

SaBaT – Eagles 1:4

Eagles – Trutnov 3:2

Všechna utkání ve skupině byla dost napínavá. Je vidět, že závěrečný turnaj sezóny je tím nevyrovnanějším a hráčky v zeleném připravily sobě, koučům a fanouškům perné chvilky. Zápas se SaBaTem, a poté i s Trutnovem, otáčely ve svůj prospěch až v posledních směnách. Podařilo se ale zvítězit a jít dál z čela skupiny.

Slunečné nedělní dopoledne znamenalo souboj o postup do finále s týmem Joudrs Praha, který obsadil druhé místo ve skupině A. Joudrs hráli ve druhé lize žákyň, ale také se staršími žákyněmi ve druhé lize kadetek a s naším týmem se letos nepotkali ani jednou.

Nadhazovačka a první pálkařka line-upu Emma Beňová dokázala hned v první směně díky povedené krátké hře obsadit metu a nakonec po wild pitch skórovat. To bylo bohužel, kromě druhého hitu v podání Elišky Plevové, z naší strany z útoku vše. Neprosadili jsme se na svižné nadhozy Nely Janáčkové a naopak 5 hitů oranžových a chyby či nepřesnosti v obraně znamenaly konec snu o finále.

Eagles – Joudrs 1:5

Od 14:15 nás čekalo utkání o bronzové medaile, opakování loňského duelu s Trutnovem, kde jsme se radovali na domácím hřišti my.

Zápas zahájila singlem opět nadhazující Emma Beňová a po ulejvce jí z druhé mety stáhla RBI hitem Terka Stejspalová. V první směně dobíháme ještě pro druhý bod a můžeme se věnovat obraně. Trutnov přidává jeden bod, ale odpovídáme dvěma body pro Eagles hned ve druhé směně. V páté směně, kdo jiný než Emma, dobíhá pro pátý bod. Krkonošské naděje ještě upravují skóre v poslední směně na celkové 5:2. Můžeme se radovat se zisku bronzové medaile!

Při slavnostním vyhlášení se ještě tým poradoval z individuálního ocenění MVP / Nejužitečnější hráčka, které obdržela Tereza Stejspalová.

Poděkování za odvedenou hru patří trenérům a koučům: Janě Chýlové, Lucii Černohlávkové, Ivě Wurmové a Jirkovi Plevovi. Trenérský tým doplňují a podporují Daniela Viktorýnová, Arnošt Gütling a Aleš Chýle. Poděkování patří také Michalovi Šedivému a Andree Škardové za velkou pomoc při organizaci tréninků a soutěží během sezóny.

Všem rodičům děkujeme za podporu a zázemí, bez kterého by dívky nemohly trénovat, hrát a zlepšovat se a mít radost z našeho skvělého sportu.

Mistrovství České republiky v softballu žákyň 2017 odehrály a medailistkami se staly:

Emma Beňová
Róza Blažková
Tereza Stejspalová
Eliška Plevová
Isabella Carmanová
Markéta Doležalová
Nela Pichlová
Adéla Háková
Nikola Škardová
Anna Horáčková
Linda Šedivá
Kristina Alechka
Filipa Janoušková
Karolína Koppová
Ema Vaňačová

Všechny zápasy MČR 2017 byly vedené v iscore a můžete si je včetně statistik prohlédnout zde.

Zapsala Daniela Viktorýnová