Sobotního Vánočního turnaje U7 v Liberci se zúčastnilo 5 družstev – 3 týmy složené z líhně Eagles – tým nováčků Green, White a dívčí družstvo Pink, dále domácí team Patriots a berounský team Piranhas.

Po krátkém rozehřátí, rozcvičení a pár cvičných odpalech nastoupil tým zelenáčů Green pod vedením Honzy Drábka proti růžovým sukýnkám z Pink. Na pálce se holkám zelenáči vyrovnali, ale v poli se projevila nesehranost a nedostatek zkušeností. I přes to, že se jednalo o náš první zápas, byli zelenáči růžovkám více než rovnocenným soupeřem.  Nakonec o výsledku rozhodla hned první výměna, kdy Pink dokázaly na rozdíl od Greens naplno bodovat a zvítězily 13:10. Na pálce se dařilo Matějovi s Tadeášem, kteří oba posbírali po 3 bodech.

Ani jsme se nerozkoukali a už tu byl druhý zápas, tentokrát proti dalšímu týmu Eagles, White. Zkušenější team Eagles nás předčil zejména v poli. Během prvních dvou výměn jsme se nedokázali ani jednou prosadit, kdežto bílí skórovali naplno. Nepomohlo ani probuzení v poslední výměně. Zápas vyhráli White jednoznačně 15:5.

Po občerstvení turnaj pokračoval. Naším dalším soupeřem byli dosud neporažení domácí Patrioti. První výměna skončila nerozhodně. Oba týmy skórovaly naplno. Druhá výměna se nesla ve znamení skvělé práce obou týmů v poli. Na jediný bod dosáhli domácí. O celém zápasu rozhodla poslední výměna, kdy se projevila zkušenost domácích v poli a síla na pálce. Bojovali jsme statečně a nedali svou kůži lacino. Patriots se museli na vítězství 11:6 řádně zapotit.

Nejnapínavější podívanou přinesl poslední zápas, ve kterém se nám postavili Piraně z Berouna. Během první výměny oba týmy bodovali naplno. Zápas rozhodla druhá výměna, kdy jsme předvedli skvělou hru v poli a Piraně jsme nepustili přes první metu. Na pálce jsme byli bezchybní a naplno bodovali. Výkon na pálce se nám podařilo zopakovat i v poslední výměně a dokráčeli jsme k prvnímu vítězství na turnaji 15:10. Toto vítězství bylo parádní odměnou za skvělé výkony v průběhu celého turnaje. GO EAGLES!:-)

Tým Eagles „White“ si cestu na sever užil se vším všudy. Po rychlé rozcvičce a seznamovačce s trenéry přišel zápas proti Patriotům. Domácí dokonale využili menší koncentrace Orlíků na pálce i v poli a výsledkem byla prohra 2:7. Bílí bojovníci se ale nepoložili a i přes občasné psychické excesy (došlo i na slzičky) ukázali v dalších duelech svoji sílu. Zelený tým Eagles zdolali 15:5, zarputilé Růžovky po boji 7:5 a Beroun v dalším vyrovnaném mači těsně 4:3 (duel dohrávali na pokraji fyzických i psychických sil). Na Vánočním turnaji tak obsadili druhé místo. Tým zaslouží pochvalu za zodpovědný přístup a vášeň do hry.

Tuto sobotu jsme si užili advent v tom nejlepším duchu – na přátelském utkání v Liberci, kromě týmu Eagles green, White a Pink se účastnili i tým Patriots Liberec a Piranhas Beroun. A spolu s dětmi, na kterých byl opět vidět od posledního turnaje obrovský pokrok a zlepšení, si atmosféru adventního turnaje užili trenéři i rodiče, kterým tímto moc děkujeme za pomoc. Přátelskou atmosféru po dobu zápasů završila velká dortová párty.

Fotka uživatele Michal Lone Wolf Kunstovný.

Vítězi turnaje byly všechny týmy a všichni hráči. Na závěr byli za své výkony oceněni sladkou odměnou..:-) Děkujeme za organizaci a všichni se moc těšíme se na další turnaje.

 

Fotogalerie