POZOR! UŽ ZÍTRA ČTĚTE NA WEBU: JAK SE DÍVÁ NA UPLYNULOU SEZONU HLAVNÍ TRENÉR TÝMU MUŽŮ VLADIMÍR CHLUP? A CO LZE OČEKÁVAT OD TÉ PŘÍŠTÍ?

Marek: „Sezóna se asi nedá hodnotit jinak než kladně“
Jedinou medaili z dospělé kategorie získaly pro Eagles softbalistky, které druhou sezonu vedl Petr „Eda“ Marek. Mladý tým překvapil softballovou veřejnost a rozšířil tak medailovou sbírku týmu z Eagles Parku.

Jak s odstupem času hodnotíš extraligový ročník 2017?
Sezóna se asi nedá hodnotit jinak než kladně, protože zajíci se počítají až po honu a my máme zajíce bronzového. Podařilo se nám něco, o čem jsme od začátku sezóny mluvili a chtěli to dokázat a to se povedlo. Takže cíl splněn.

Petr Marek, foto BEN

Je bronzová medaile o to cennější, že v týmu byly pouze odchovankyně klubu?
Samozřejmě, že si moc ceníme toho, že si medaili vybojovaly takřka pouze odchovankyně klubu. Je to ukázka toho, že práce ostatních trenérů s mládeží v Eagles funguje skvěle, a že existuje cesta k medaili i jiná než je shánění hraček napříč republikou nebo po světě. Zároveň ovšem neříkám, že to nikdy nebude jinak. Ale cením si letošního bronzu opravdu hodně. Je to výsledek všech, kteří holky trénovali.

Bude sázka na mladé pokračovat i v novém ročníku?
Určitě. Tým každý rok mládne (což jsem si ani nemyslel, že je ještě možné). Ale mladé holky musí dostávat příležitosti v extralize, ač jejich hlavní role bude v extralize juniorek…

Co vylepšit, aby se Eagles opět dostali do finále ligy?
Dát víc bodů než soupeř a vyhrát semifinálovou sérii. To by mělo na finále stačit.

Čím tě tým v ročníku 2017 mile, ale i nemile překvapil?
Holky mě překvapují každý trénink a zápas. Takže to se popisuje těžko. Ale nemile mě překvapí vždycky, když nepřečtou signál. A mile, když místo squeeze play je to odpal za dva body.

Jak moc pomohl týmu návrat Sabiny Borecké a Veroniky Burianové?
Návrat Sáby a Verči z jejich “cest” týmu samozřejmě pomohl a to zejména ve vrcholných chvílích play-off. O tom není pochyb. Verča ze čtyř vítězných zápasu v PO hodila tři a Sába pravidelně dobíhala pro vítězné body. Ale nebylo to jen o nich, všechny zkušené hračky předávaly klid a pohodu a i důležité zákroky a hity. Přesně jak podle příručky

Během roku se v areálu uskutečnilo několik akcí. Eagles Day, Opening Day, Army Day, jak se ti tyto akce zamlouvají?
Akce v Eagles parku jsou naprosto super. Jsem rád, že je klub organizuje a jen to zvětšuje povědomí o našem sportu a obecně Eagles. Jen tak dál!

Jak jsi byl spokojen s kulisou na domácích zápasech?
Já osobně bych si přál hrát v Oklahomě před plným stadionem, takže si vždycky dokážu představit více fanoušků. Ale ti co chodí, dělají pro holky super prostředí a jsem za to jen rád. Tak a teď tam těch lidi dostat ještě víc!

UŽ ZÍTRA ČTĚTE NA WEBU: JAK SE DÍVÁ NA UPLYNULOU SEZONU HLAVNÍ TRENÉR TÝMU MUŽŮ VLADIMÍR CHLUP?