Po třech měsících intenzivní zimní přípravy jsme s týmem vyrazili na první turnajovou prověrku našich nově získaných dovedností. A rovnou jsme měli čelit týmům z kategorie U11 na halovém turnaji v Liberci.

Na úvod turnaje jsme se střetli s domácími Patriots a nezačali jsme vůbec špatně, i když soupeř nás výškově i hmotnostně o dost převyšoval. Hned v první směně jsme doběhli pro 6 bodů, když Tom (náš nejmenší hráč J) při svém prvním startu odpálil 3bodový homerun. V dalších směnách se projevila naše nevyhranost a možná i nervozita a chybami v poli jsme soupeři umožnili až příliš bodů, zatímco náš útok už se tolik neprosazoval, ač naše odpaly nebyly vůbec špatné. Prohráli jsme 9:12.

V dalším zápase ve skupině jsme se utkali se Spectrem Praha. Opět to byla pěkná hra na obou stranách, vyrovnaný zápas, kdy jsme sice vedli po každé směně, ale vítezství jsme potvrdili až v dohrávce – výsledkem 13:12 jsme slavili první výhru. Naše hra se opět opírala o skvělé pálení, útočný běh a zlepšenou obranu, kdy jsme ve třech směnách zvládli ukončit směnu vždy třetím autem. Až v té poslední jsme při dvou autech a po našich chybách dovolili soupeři 5 doběhů. Naopak my jsme ve dvou směnách stáhli plný možný počet 5 bodů.

Posledním soupeřem ve skupině byli kostelečtí Klackaři. Zápas to byl na body nejchudší, hodně rychlý a opět velmi vyrovnaný. Vedli jsme 1:0, 4:0, 4:2, ve čtvrté směně už to bylo 4:4 a až v páté směně jsme soupeře udolali – zahráli jsme 3 rychlé auty, naopak sami jsme přidali 5 bodů a v šesté směně jsme svou výhru zpečetili opět třemi rychlými auty. Nakonec tedy výhra 9:4.

Pak jsme čekali, jak dopadne poslední zápas v naší skupině, který měl rozhodnout o pořadí týmů pro zápasy o umístění. Teoreticky jsme mohli naší skupinu i vyhrát a zahrát si s druhým celkem Eagles U11, který všechny své zápasy ve druhé skupině vyhrál, ve finále. To se nakonec nestalo, vzhledem k výhře Patriots nad Spektrem jsme ve skupině skončili druzí a čekal nás zápas o konečné třetí místo proti Sabatu Praha.

Los nás určil za hosty, takže jsme začali na pálce a hned jsme soupeře zaskočili 4 body a naší velmi pěknou hrou v obraně dovolili Sabatu v dohrávce jen jeden doběh. Druhá směna patřila obranám obou týmů. Ve 3. směně třikrát boduje konec našeho lineupu, soupeř opět stahuje jen 1 bod. V poslední směně je to sice naopak – my jeden, soupeř 3 body, ale to nestačí a tak slavíme výhru 8:5 a 3. místo je naše.

Celkové pořadí turnaje lahodí našemu oku – 1. Eagles U11, 2. Patriots, 3. Eagles U9!

Naši malí orlíci se mezi jedenáctiletými vůbec neztratili!

Takže umístění super, výsledek 1 prohra a 3 výhry vynikající, ale to co nás trenéry nejvíce těšilo byl herní projev týmu – chuť hrát, nebojácnost, každý další zápas bylo vidět zlepšení – hlavně méně chyb v poli, krásné zákroky. Dravý běh po metách. Opravdu velmi dobrá technika odpalů (na to, že odpaly na nadhoz trénujeme necelé 2 měsíce). Problémem v této věkové kategorii je čas – s přibývajícím časem ubývá koncentrace, navíc mezi zápasy děti lítají, neposedí a pak přibývá i únava. Oni to ale všechno zvládli. Opravdu klobouk dolů. Ale abych jen nechválila – seznam co všechno musíme ještě natrénovat a jaké chyby odstranit mám také…

A nakonec jako vždy poděkování pořadatelům – moc se nám tam každý rok líbí, poděkování rodičům za podporu a trpělivost, poděkování trenérskému a podpůrnému týmu – Járovi za jeho odvážné „čištění“ první mety, Linh za piškvorky a hlavně Lídě, které snad po všech těch nadhozech neupadla ruka!

Třetí místo z Liberce vezou – Nela Švestková, Sam Gočaltovská, Ondra Kára, Kubeš Goldschmied, Adam Tošovský, Lukáš Kalenský, An Nguyen Bao, Tom Dvořák a David Pisk.

Alena