Tak jsem víkend strávila v Bohnicích a moc se mi tam líbilo….

Nejprve jsme tam s týmem U9 sváděli „bitvy“ na coachballovém turnaji jedenáctiletých. A vedli jsme si velmi dobře. Naše herní dovednosti se od začátku zimní přípravy výrazně vylepšují a tak jsme si ve skupině postupně poradili s Joudrs Grey jednoznačným výsledkem 18:6 a se Žraloky z Ledenic šťastně 5:4.

Poslední zápas ve skupině s kosteleckými Klackaři měl rozhodnout o tom, kdo se podívá do finále. Zápas byl velmi vyrovnaný, obrany obou týmů předváděli výborné zákroky. Po první směně jsme prohrávali 2:3. Druhá i třetí směna skončila bez bodů, až v dohrávce zápasu jsme si vybrali slabší chvilku a soupeři dovolili hned 6 doběhů.

V zápase o 3. místo nás čekal urostlý dívčí tým berounských Piranhas. Prohráli jsme los a šli do zápasu jako hosté. Zase to byl vyrovnaný a napínavý zápas, holky velmi dobře pálily, přesto jsme v dohrávce zápasu při 2 autech vedli 8:7. Vítězství bylo velmi, velmi blízko. Jednoduchý aut po odpalu na dvojku jsme ovšem nezahráli a po následném dvojmetovém odpalu bylo skóre vyrovnáno 8:8. O výsledku musel rozhodnout až tie break. Stáhli jsme dva body, soupeř tři. Takže bramborová placka, ale dojem jako by to bylo zlato. Jsme na novou sezonu už moc natěšení.

A protože to v sobotu bylo tak fajn, vydala jsem se do Bohnic i v neděli. Tentokrát jako nadhazovačka pro tým osmiček, který se vydal sbírat zkušennosti na coachballový turnaj devítiletých. Čekaly nás první odpaly z živého nadhozu. V prvním zápase se Storms to v obraně nebylo nic moc, vypadali jsme dost vyjukaně, aktivně do hry se nikdo moc nehrnul. Na pálce nám to ale od začátku překvapivě šlo i z nadhozu. Takže jsme nečekaně vyhráli 10:8.

Do dalšího zápasu proti Joudrs Royal už jsme šli s větší chutí, obrana zahrála více autů a jen těsně jsme prohráli 8:9. Trochu jsme si o přestávce vysvětlili co je nucený aut a s vervou se vrhli do dalšího zápasu proti Joudrs Orange. Na pálce nám to šlo čím dál líp, po metách jsme odvážně běhali a hlavně jsme zahráli opět více autů a dokonce i pár nucených na druhé metě. Jednoznačná výhra 11:3.

Sebevědomí nám rostlo a tak ani chomutovští Beavers nedokázali zastavit naši zlepšující se hru a my slavili vítězstvi 12:10.

Pak jsme se vyhřívali venku na sluníčku  a čekali jakého soupeře nám následující zápasy přidělí do finále. Protože finále už jsme měli jisté! Neuvěřitelné! Nikdo z nás by si to ráno ani nepomyslel, ještě den předem to navíc vypadalo, že ten tým kvůli náhlým onemocněním ani nedáme dohromady (děkuji Brožkům, Trnkům a Hlouškům za rychlou výpomoc).

Nakonec jsme se o vítězství utkali s týmem Joudrs Orange. A světe div se – vyhráli jsme 14:8. Víkendová bohnická pohádka měla ZLATÝ konec.

 

Alena