31. března startují baseballisté nový extraligový ročník na půdě pražského rivala z Kotlářky. Hlavní trenér Chlup bude v letošním roce pracovat s širším kádrem, kde kromě mladíků opět nechybí zámořské posily. Druhý rok v Eagles absolvují Joe Wittig a David Sandoval. Nováčkem v týmu Eagles bude nadhazovač Taylor Thurber. „Eagles jsou tým s bohatou historií a skvělými fanoušky“ říká hlavní důvody, proč si vybral pražský celek 24 letý Američan.

Taylore, představ se ve stručnosti fanouškům Eagles?

Zdravím, všechny fanoušky. Jmenuji se Taylor Thurber, narodil jsem se 29. července 1993 v Mooresville v Severní Karolíně. StudovaI jsem počítačové informační systémy na Appalachian State (D1), kde jsem také čtyři roky hrál baseball. Po univerzitě jsem hrál tři sezony profesionální Independent League v USA, převážně za Sonoma Stompers v the Pacific Association of Professional Baseball

Proč sis pro rok 2018 vybral Eagles?

Vybral jsem si Eagles, protože to je klub s bohatou historií, skvělými fanoušky a jsou jedním z adeptů na celkové prvenství v extralize.

Měl jsi i jiné nabídky?

Měl jsem nabídky z několika týmů z Francie, Rakouska, Polska a České republiky.

Co víš o českém baseballe?

Česká extraliga je velice vyrovnaná, jedna z nejlepších v Evropě, která se stále zlepšuje. Během své kariéry jsem potkal mnoho hráčů, od kterých jsem neslyšel nic špatného o českém baseballe.

Taylor Thurber, USA

Jak probíhá tvůj „offseason“ program?

Poslední půlrok jsem strávil ve West Australian State League v týmu Melville Braves, se kterým jsme vyhráli základní část soutěže. Nyní se chystáme na play-off

Kdy se přidáš k týmu?

Do Prahy bych měl přiletět 28. března.

Jak se těšíš na svoji první sezonu v Evropě? Jaké jsou tvé cíle?

Už se nemůžu dočkat. Do Prahy se moc těším. První cílem je dokončit úspěšně sezonu v Austrálii a poté chci dopomoct Eagles ukončit čekání na titul.