KONEČNĚ JE TO TADY!!!

Po dlouhé úmorné zimní dřině v naší krásné účelové hale na Krči – začíná nová juniorská sezona. Jaká asi bude??? Každopádně vyrovnaná, náročná a nově zakončená vítaným klasickým play-off systémem namísto Final Four.

Tým pro Extraligu juniorek zůstává téměř nezměněný. Trochu nám ubyla zkušenost, ale přišlo dravé krčské mládí, velmi sympatická zahraniční holandská levoruká nadhazovačka Eva Romy Marinus a z kvalitní mostecké líhně Lenka Bakusová, která však již hrála v minulých sezonách za naše kadetky. Od trenérského týmu po roce odešel head coach Petr Mindžak, toto místo převzala Vendy Čejková-Kolací a pomáhat jí budou Jirka Pleva, Daniela Viktorýnová, Aleš Chýle i ostatní trenéři Eagles.

Extraliga juniorek odstartovaná. O víkendu jsme sehrály první čtyři zápasy se soupeři Joudrs Praha a Tempo Praha. Výsledek 2:2 na zápasy je slušný start do této sezóny.

V sobotu jsme nastoupili do double zápasu proti Joudrs na jejich domácím hřišti. Výsledky zápasů 3:9 a 3:6 nás hned na začátku dost potěšily. První zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a hrálo se nám skvěle. V útoku jsme u tří hráček Gabči Slabé (BA .750, 4 RBI), Natky Kopicové (BA .750) a Kláry Čejkové-Kolací (BA .667) zaznamenali neuvěřitelnou potenci na pálce. Za zmínku ještě určitě stojí 3 trojmetové (triple) odpaly v prvních třech startech na pálce Gabči Slabé. V obraně pak 2x klasická double play 6-4-3 v podání Lenky Bakusové – Gabči Slabé – Natky Tvrzníkové, která určitě potěšila nejen nás, ale i fanoušky. kteří nám fandili. Vítězný zápas si připsala Romy Marinus. Druhý zápas začal lépe pro soupeře, ale postupně se nám v 6. směně podařilo 5 body výsledek otočit, a tak získat další cenné vítězství nad tradičním soupeřem. Nejlépe se vedlo na pálce Elis Škardové (BA .667, 1 RBI), Káje Včelákové (BA .500, 1 RBI) na nadhozu si vítězný zápas připsala Natka Šlancarová.

V neděli jsme do prvního zápasu proti Tempu nastoupili s 2 čerstvými nadhazovačkami. Bohužel jsme hned od začátku dělali moc chyb, a to nás stálo vítězství. Navíc, jsme se nedokázali pořádně chytnout na pálce a tak nám útok a dovezené pouhé 2 body nestačily a soupeř zvítězil 2:6. Druhý zápas byl úplně jiný, pálilo se na obou stranách….výsledek se přeléval. Nakonec odehraných 7 směn a 2 tiebreaky svědčí o kvalitě a připravenosti týmu v této lize. Závěr byl opravdu napínavý a rozhodně si fanoušci přišli na své. Dvě chycení ve skoku (tzv.rybě) od Káji Včelákové a Gabči Slabé snesly nejpřísnější parametry světového softballu a udržely nás ve hře. Nakonec v deváté směně měl více štěstí soupeř a tak prohráváme po urputném boji 9:10.

…děláme to pro „áčko“

První víkend je za námi. Určitě stojí za zmínku, že se nám podařilo dostat do hry všech 16 hráček a vystřídat 6 nadhazovaček a 3 chytačky. Zároveň se co nejvíce poučit z chyb a stále silně pracovat na útoku je naší prioritou.

Nadhazovaly a hrály v poli: Terka Krbcová, Romy Marinus, Andy Markvartová, Natka Šlancarová, Bára Dědková, Natka Tvrzníková

Chytaly a hrály v poli: Klára Čejková-Kolací, Stephi Plevová, Elis Škardová,

V poli hrály: Kája Včeláková, Iveta Janáčková, Gabča Slabá, Natka Kopicová, Bětka Šimotová, Áďa Čejková-Kolací a Lenka Bakusová,

Kaučovali: Vendy Čejková-Kolací, Jiří Pleva a Aleš Chýle

 

Všechny podstatné informace o Českém softballu najdete na webu čsa: www.softball.cz

iScore, tabulky a statistiky ze zápasů najdete na  http://www.softball.cz/modules.php

 

Informace, aktuality, turnaje, články o našem klubu EAGLES PRAHA najdete na www.eagles.cz a na našem FB.

 

Do této sezóny má tým juniorek jasné dva cíle klubový a výkonnostní:

  • Připravit co nejlépe perspektivní hráčky do A týmu žen, umožnit, v rámci možností rovnou herní příležitost všem hráčkám juniorského věku, zapojit do juniorské Extraligy postupně kadetky ročníku 2002 a mladších
  • Výkonnostní postupné cíle, ale zůstávají každoročně stále stejné a stejně náročné. Udržet Extraligu, probojovat se do play-off a získat medaili.

K tomu bez pochyby si moc přejeme, aby nás to všechny bavilo a hru jsme si maximálně všichni užili.

Díky také Vám fanouškům, které vždy rádi na tribuně vidíme!

Napsaly Vendy a Aleš