Trenér, kouč a mentor Aleš Chýle byl uveden do Síně slávy českého softballu.

Aleš Chýle vstoupil do Síně slávy
Ve čtvrtek 28. června při se při večerním utkání juniorské reprezentace do 19 let a domácích Eagles Praha se konal slavnostní ceremoniál. V rámci tradičního turnaje, Pražského softbalového týdne, byl uveden do Síně slávy českého softballu Aleš Chýle.
Trenér a kouč s bohatými zkušenostmi z baseballu a ze softballu. Kouč, který jako jeden z mála českých trenérů má na svém kontě několik zlatých medailí z evropských šampionátů žen (ME U22 v r. 2010, ME U16 v r. 2005) a mnoho titulů z domácí extraligy a mládežnických soutěží.
Setkat se s Alešem mohli také frekventanti mnohých trenérských školení. Byl u vzniku tréninkových center mládeže, ze kterých vzešlo několik generací úspěšných reprezentantek. Několik let byl členem Reprezentační komise v ČSA a členem Trenérsko metodické komise ČSA a podílel se na metodických programech a materiálech a samozřejmě na školení nových trenérů.

Na klubové úrovni byl a stále je hlavním hybatelem dění v softbalové části a bez jeho pomoci by těžko vznikal celý krčský areál, kde spolu s bratry Janem a Danem Baginovými a dalšími členy klubu, intenzivně řešili celou velkou přestavbu pískového hřiště na nynější podobu Eagles Parku. Detailní informace v sekci Síň slávy zde na softball.cz.

 

 

Pod Alešovým vedením, ať v klubu nebo v reprezentačních výběrech prošlo velké množství hráčů baseballu a hráček softballu. Mnoho z nich jej pak jmenovalo mezi trenéry, který jejich kariéru nejvíc ovlivnil. Tuto skutečnost, mimo jiné, zmínil ve své řeči k nominovanému předseda ČSA Gabriel Waage. Ve svém projevu, kromě poděkování za práci pro růst českého softballu, neopomněl připomenout emotivní chvíle, kdy si trenéři a koučové vyměňují názory na pojetí hry i trénování. Ale z těchto emocí často pak vniká pozitivní tvůrčí kvas a následují kroky, které posouvají náš sport vpřed a nutí k zamyšlení.

Aleš ve slavostní večer poděkoval v první řadě své rodině, která se musela obrnit trpělivostí při tak náročném programu vytíženého trenéra a byla mu vždy oporou. Poděkoval také kolegům z reprezentací a klubu a hráčkám, se kterými pracoval.

Rozhovor na téma “Dopis mému mladšímu já” z magazínu COACH si můžete přečíst zde.

ALEŠI, GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA VŠE, CO JSI PRO KLUB UDĚLAL. GO EAGLES!