V pátek 21.9. téměř po pěti hodinách jízdy přijíždíme do Kunovic na finálový turnaj extraligy kadetek – MČR, kterého se účastní pět extraligových týmů a tři nejlepší z druhé ligy.

Do jediného pátečního zápasu vstupujeme odhodlaně, ale bohužel díky několika chybám a dobře slepeným hitům soupeře prohráváme s Tempem 1:5.

V sobotu nás čekají dva nejdůležitější zápasy, které potřebujeme vyhrát, abychom postoupili  do semifinále a mohli bojovat o medaile. Začínáme proti brněnským Cats, které nás trápily v průběhu celé sezóny. Hrajeme bez chyb, se skvělým nadhozem, kvalitní pálkou a porážíme soupeře rozdílem ve čtvrté směně 10:0.

Druhým sobotním soupeřem jsou místní Sneils, se kterými nemáme žádnou zkušenost. Do utkání jsme vlétli jako uragán a zaskočili soupeře krátkou nátlakovou hrou a v první směně vedli 4:0. V dalším průběhu jsem se nevyhnuli několika nepozornostem a dovolili soupeři skórovat. Holky se ale rychle vzpamatovaly, přidaly další body, zápas zvládly a vyhrály 9:4.

V nedělním semifinále nás čekal výborně hrající Chomutov, který nás trochu zaskočil svou agresivitou a hodně hlasitou podporou fanoušků. Nevyhnuli jsme se chybám v začátku utkání a hned v první směně prohrávali 2:0. Soupeř si již nenechal utkání vzít a zvítězil 5:1.

V posledním zápase sezóny, proti vítězi základní části extraligy Tempu, ukázaly holky obrovskou vnitřní sílu, chuť po vítězství a po medaili.  Hrály soustředěně, zodpovědně a zaslouženě vyhrály 5:2.

Celý turnaj se na prkně rvala Sára Gütlingová a Anička Adamová, oporou na kečrovi byla Julča Vondráčková a Líza Plevová, na pálce a v obraně se představila Verča Zikmundová, Žofka Kubcová, Johy Jindrová, Téra Kratochvílová, Bella Carmanová, Mati Bubeníková, Róza Blažková, Téra Stejspalová, Emma Beňová, Anička Horáčková a Nika Peerová.

Po ne zrovna ideálním průběhu sezóny předvedl tento tým svou obrovskou sílu a kvalitu, ve finálovém turnaji za sebou nechal všechny extraligové týmy a přivezl si krásné bronzové medaile. Jsme na ně pyšní.