Naši malí orlíci se v průběhu celé letošní sezony utkávali na turnajích coachballové ligy ve svých skupinách se svými vrstevníky kategorie U11 z dalších klubů. Do bojů jsme vyslali celkem 3 týmy – kategorie U11 týmy dva (Green a White), a kategorie U9 pak jeden tým (Green Roller).

A utkávání to bylo ze strany našich týmů velmi zdařilé, když týmy Green a White obsadily po 4 turnajích základních skupin ve své skupině první 2 místa, a devítkový tým Green Roller obsadil v souboji s o kategorii staršími hráči ve své skupině překrásné druhé místo.

Protože pak na Finálový mezidivizní turnaj postupovaly z každé skupiny první dva týmy, bylo jasné, že Finálového turnaje se zúčastní všechny naše týmy.

Malí orlíci tak vyrazili 8. září do Trhových Svinů, kde se nakonec Finálový turnaj pořádal na čerstvě dokončeném hřišti týmu Pigs.

Týmy White a Green Roller byly ve skupině A, tým Green ve skupině B.

Pěkně jsme si přivstali, protože všechny naše týmy hrály první utkání turnaje – Green narazili na Žraloky z Ledenic a ve skupině A pak tým White v bratrovražedném boji na tým Green Roller. Zkušenější hráči týmu White byli nakonec úspěšnější a mladší orlíky v zápase zdolali. Tým Green odehrál s týmem Žraloků vyrovnaný zápas, kdy si soupeř až v poslední směně zápasu 4bodovým Grandslamem zajistil vítězství v tomto zápase.

Tým Green pak již ve skupině nezaváhal a po odehrání základní části turnaje skončil ve své skupině na druhém místě. To mu přineslo do semifinále vítěze skupiny A, tým pražských Joudrs.

Ve druhé skupině si z našich lépe vedl tým White, který s jedinou prohrou právě s týmem Joudrs obsadil rovněž druhé místo. Benjamínci z U9 pak ve skupině skončili na 4. místě, nicméně jejich čas měl teprve přijít.

První semifinále tak svedlo dohromady tým Green a Joudrs. Jak už u tohoto soupeře bývá zvykem, zápas to byl napínavý, plný skvělých odpalů a zákroků v poli. Po našem drobném zaváhání v první směně to byl nakonec soupeř, kdo se radoval z výhry 4:3. Joudrs tak postoupili do finále, tým Green bude bojovat o třetí místo.

Ve druhém semifinále se pak utkali Žraloci z Ledenic s našimi Whity. Ti však zápas poměrně jednoznačně dotáhli k vítězství a těšili se na finále.

Green Roller mezitím v dalších zápasech předvedl nádhernou hru a svojí bojovností dokázal porazit jak Patrioty z Liberce, tak pardubické Pasos, čímž si vybojoval konečné 5. místo v coachballové lize pro rok 2018.

Tým Green se v utkání o 3. místo utkal se starými známými Žraloky. Nyní už ale neponechal nic náhodě a soustředěnou hrou dokázal zápas o třetí místo dotáhnout do vítězného konce. Po posledním autu tak mohli čerství držitelé bronzových medailí podpořit své spoluhráče z týmu White ve stále ještě trvající finálové bitvě.

A že přišli právě včas – po dohrávce poslední směny ukazovala výsledková tabule stav 6:6 a právě začínal tie-break. Podpořeni greeny se hráči z týmu White zakousli do soupeře a nadělili mu sérii odpalů, které našemu týmu přinesly 3 body. Soupeř však ještě měl dohrávku. Jeho odpaly však naši hráči jistými zákroky likvidují a zajišťují si vítězstvím 9:6 první místo na tomto turnaji.

Tímto vítězstvím tak Eagles završili veskrze úspěšnou sezonu v coachballové lize, když obsadili první, třetí a páté místo.

Speciální dík patří všem našich nadhazovačům, z nichž někteří už teď ladí formu na příští víkend, a samozřejmě rodičům za podporu a povzbuzování.

Nakonec ještě chci vystřihnout poklonu týmu Green Roller, protože jeho hráči se nezalekli leckdy o dva roky starších hráčů a ukázali, že i relativně malé a drobné ručičky a nožičky dokážou, když jsou podpořeny velkým srdcem a chytrou hlavou, odpálit pěknou ránu a chytit nejeden „no-catch“ odpal. Dobrá práce, Ájo!

A ještě jeden postřeh na závěr: Po celou sezonu bylo na orlících vidět, že je coachball moc baví, a při turnajích se pořád po orlovsku (nebo orelsku?) zubili. A to je moc dobře.

Takže:

Dobře vy!