Se dvěma »vypůjčenými« čerstvými mistry ČR v kategorii U13 Šimonem Vyklickým a Albertem Pražákem vyrazily »patnáctky« pod vedením hlavního kouče Ivana Boreckého vlakem do Brna. Cíl byl jasný, porazit ve finále mistrovství republiky věčného rivala Draky Brno a vrátit jim porážku z loňského MČR i letošního Českého baseballového poháru.

Postup ze skupiny do semifinále nabral jasné kontury už v prvních dvou zápasech. Vítězství 10:0 nad Hlubokou řídil za velké podpory celého týmu z kopce Honza Uhlík. Po outsiderovi skupiny přišla na řadu Třebíč. Čekalo se, že soupeř s několika mládežnickými reprezentanty v sestavě bude kousat. Jenže kluci soupeřův nadhoz rozpálili hned v prvních dvou směnách – 11:1. Ve čtvrté přidali dalších šest bodů a semifinále bylo jisté. Parádní homerun rychlíka Davida Bauera byl příjemným bonusem.

Výhra brněnských Hrochů nad městským rivalem zamotala druhou skupinu. Bylo jasné, že vítěz duelu Eagles Praha – Tempo Praha, narazí právě na favorizované Draky. Naši trenéři o výsledku nespekulovali, a tak »Orli« soupeře přejeli jak zamrzlý rybník 16:3. V semifinále se šlo na Draky Brno.

Brňané získali v první směně jeden bodík, naši kluci byli ve skórovací pozici. Doběh se nepovedl. Stejně tomu bylo i ve druhém inningu. I kvůli z pohledu aktérů hodně přísnému autu na druhé metě Máry Slabého. Bomber na kopci Jakub Hajný držel Draky na uzdě i ve druhé směně, ve třetí se ale čtyřmi doběhy utrhli. Tým Eagles bojoval jako jeden muž, kluci se povzbuzovali, dřeli, David Bauer předvedl neskutečný zákrok v poli, když rybičkou chytil ztracený míč. Trenéři zkusili poslat na hřiště čerstvou krev, povedlo se zahnat Draky do kouta. Dva body v dohrávce 7. směny k vítězství nevedly. Zelenobílé čekal boj o bronz.

Možná trocha zklamání, kluci si to chtěli rozdat s Draky ve finále, poznamenala úvod duelu o třetí příčku s Tempem. Nakonec vše dopadlo dobře a pro mnohé poslední duel v kategorii U15 skončil vítězstvím 21:10. Kadeti Eagles Praha odjeli z mistrovství republiky (vyhráli Draci, kteří porazili Hrochy 19:3) přece jen šťastní s bronzem na krku.

Velký dík za skvělé výkony, tuhý boj a skvělé zákroky patří celému týmu a trenérům na čele s Ivanem Boreckým, jemuž sekundovali Alex Kachurka, Marek Hajný, Jan Beneš a Dan Krejčiřík.

Bronzoví medailisté: Michal Antoň, David Bauer, Jakub Hajný, Mason Hatchel, Martin Jiránek, Jakub Kabele, Vasko Kolev, Martin Láska, Albert Pražák, Jakub Schenk, Marek Slabý, Matyáš Smola, Jan Uhlík, Ondřej Vaňač, Šimon Vyklický, Tadeáš Zavadil a Filip Zavřel.

Foto: Jan Uhlík

Základní skupina

Eagles – Hluboká 10:0
Třebíč – Eagles 1:17
Eagles – Tempo 16:3

Semifinále
Eagles – Draci 2:6

O bronz
Tempo – Eagles 10:21

#goeagles