Výskyt zelených kulichů v oblasti Bedřichova v Jizerských horách se uplynulý pátek prudce zvýšil. Tým Eagles Praha věkové kategorie U15 vyrazil do stopy už brzy odpoledne, aby absolvoval zahřívacích patnáct kilometrů. Ty zahájily plánované soustředění v horách.

Večer, kdy za hráči dle očekávání dorazili rodiče (ve většině matky), přerostlo sportovní soustředění v teambuilding. Šéftrenér U 15 Jan Drábek a jeho trenérský tým – Alex Kochurko, Jaroslav Antoň a Luboš Prandžev – se nicméně hromadným příjezdem matek nedal rozptýlit a zahájenou, do detailu naplánovanou akci, vedl dál v zamýšleném duchu – pokořit horu a cizelovat kondici. Večerní individuální zpětná vazba jeho hráčům zahnala rodiče (matky) do restauračního zařízení, odkud se vrátili (matky s tvrdým y) až po hráčské večerce. Přesto byly zúčastněné matky druhý den ráno do jedné nastoupeny k přípravě celodenního občerstvení pro sportovce a jejich doprovod. Za to jim patří dík.

SOBOTA VE STOPĚ

Sobota se dále odvíjela v duchu kondičního tréninku. Hráči, trenéři a v závěsu rodiče, vyrazili z místního stadionu na více než třicetikilometrovou trasu přes Novou Louku naplánovanou nesmlouvaným asistentem trenéra Jaroslavem Antoněm. Počasí nabídlo pěkných sedm stupňů pod nulou a nepřetržité husté sněžení, přesto všech dvakrát čtrnáct statečných – soustředění se účastnilo celkem 14 hráčů U 15 –  absolvovalo trasu bez zaváhání. V jejím průběhu navíc v oblasti Kristiánova sehráli v metr a půl vysoké sněhové pokrývce wiffle ballový match. Tím se Eagles Praha, podle některých mimo  jiné mohou ucházet o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Přes značné vyčerpání několika účastníků celodenní výpravy – především v řadách rodičů – se v rámci večerního programu odehrál smíšený turnaj ve stolním tenise. Jeho vítězem se po dlouhém boji, nicméně podle očekávání, stalo duo šéftrenér Jan Drábek – kapitán mužstva Albert Pražák. Druhý v pořadí se umístil smíšený team Hana Polášková – Michal El Nino Antoň.  Po napínavém souboji se na třetím místě umístili Matyáš Trčka a Matouš Bubeník.

NEDĚLE, KTEROU FOTBALISTÉ VZDALI

Neděli spřátelený fotbalový team Viktorky Žižkov, jenž byl s námi ubytován v místním Hiltonu – Penzionu Centrum v srdci Bedřichova – z únavy vypustil. To naše hráče znovu vyhnala do stopy. Zjevná absence disciplíny u spolubydlících fotbalistů, baseballové hráče významně nakopla. Kondice sněhu byla neuvěřitelná a to i přes to, že teplota od soboty vystoupala na mínus dva stupně.  Ve svém třídenním sportovním nasazení vytrvali, nepolevili a entuziasticky dotlačili svůj výkon až k famózním šedesáti kilometrům zdolaných na skvěle upravené jizerské magistrále!

Letos je díky skvělým sněhovým podmínkám v okolí ráje českých běžkařů  –  Bědřichova – k dispozici celých dvě stě kilometrů skvěle připravených tras. Věříme, že napřesrok, z nich v dokonalém terénu Jizerských hor, i když o rok starší, ukrojíme přinejmenším dalších šedesát kilometrů. Skol!