Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2018 vstupuje do svého druhého kola. Na následujících řádcích se vám představí 24 nominovaných sportovců, trenérů a družstev ze všech šesti kategorií ankety. Vyhlášení celkových vítězů proběhne v režii městské části Praha 4 dne 21.3.2019 od 19:00 hodin na Nuselské radnici.

V anketě bylo vyhlášeno 6 kategoriích: Sportovec roku, Sportovkyně roku, Sportovní družstvo roku, Trenér(ka) roku, Senior(ka) roku a Naděje Čtyřky (mládež do 18 let) – v tomto pořadí jsou také rozepsány jednotlivé nominace. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni na slavnostním ceremoniálu Prahy 4.

Zastoupení Eagles je následující:

SPORTOVKYNĚ ROKU

Krbcová Tereza (1996) – softball

Tereza hraje v Eagles Praha od roku 2008 a postupně se s týmem propracovala přes tituly mistrů ČR v žácích, kadetech i juniorech až mezi úspěšné ženy. V roce 2018 reprezentovala ČR na na Mistrovství Evropy do 22 let, s týmem získala 2. místo v poháru České softballové asociace a 3. místo v Extralize žen. Byla oceněna v anketě České softballové asociace jako druhá nejlepší juniorka v České republice a v klubu je poslední dva roky nejlepší mladou nadhazovačkou.

DRUŽSTVO ROKU

Juniorky Eagles Praha (1996-2000) – softbal, 21 členek

Mládežnické softballové družstvo existuje v Krči od 80. let, od té doby prošlo velkým vývojem nejen v názvu (Sokol Krč – Krč Altron – Eagles Praha) a v patří mezi jedno z nejúspěšnějších juniorských družstev v české historii. Úspěšně funguje jako líheň českých reprezentantek v softballu – na MČR do 22 let získala děvčata mistrovský titul, na MČR do 19 let stříbrnou medaili a v Extralize juniorek do 22 let 3. místo.

TRENÉRKA ROKU

Čejková – Kolací Václava (1973) – softball

Václava hrála dlouhá léta softball za Eagles Praha a dokonce působila i v reprezentaci ČR. Posledních pět let trénuje dívky, letos jako hlavní trenérka juniorek Eagles, které pod její taktovkou získaly 1. místo v Extralize. Zároveň figuruje jako pomocná trenérka žen, které také dosahují medailových pozic. V roce 2018 dostala ocenění České softballové asociace jako Coach roku Extraliga juniorek U22 a Extraligy žen. 

 

Držíme palce!!! Go Eagles!!!

Na obrázku může být: 13 lidí, smějící se lidé, venku a text