O víkendu 13. – 14. 4. 2019 jsme na Eagles uspořádali přátelské setkání top týmů kategorie U15 u nás. Pro velmi chladné počasí se už v týdnu omluvili týmy Arrows Ostrava a reprezentace SR U15. Zápasy byli koncipovány jako příprava („kterou stejně nikdo nechce prohrát :-)“) s formátem startu na pálce 1-1 na 7 směn nebo 2hodiny.

V prvním utkání jsme se střetli s naším standardním soupeřem: Draky Brno. Do utkání jsme vstoupili plně koncentrovaní a to se projevilo na úvodním skóre. Kluci hráli zodpovědně na pálce i v poli a s pocitem náskoku i uvolněně. Výsledek byl jednoznačný 18:1!

Do druhého zápasu jsme nastoupili odpoledne proti dalšímu soupeři z Brna a to Hrochům. Utkání bylo dramatické a do posledního nadhozu nebylo rozhodnuto o vítězi. Hroši získali menší náskok, který drželi až do poslední směny. V ní přidali 3 doběhy, na což jsme už nedovedli odpovědět.

V neděli se počasí ještě více zhoršilo a chvilkami i pršelo. Přesto jsme nastoupili opět proti Drakům k odvetě. První 4 směny jsme je k ničemu nepustili a zároveň přidali agresivní pálku. V 5. a 6. směně jsme Drakům umožnili vlastními chybami (3!) skóre otočit. Do 7. směny to byli opět plně koncentrovaní Eagles a po rychlých třech autech jsme na pálce vytvořili tlak, který vyústil ve vítězné 2 body.

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti Tempu Praha. Utkání se hrálo jako mistrovské a tudíž bez formátu 1-1 při startu na pálce. Od začátku jsme tahali za kratší konec a neodolali důrazné hře soupeře na pálce. Když se k tomu přičte i několik errorů, tak průběžný stav 7:3 po 4 směnách byl vypovídající. Utkání se nám nepodařilo zvrátit a prohráli jsme zaslouženě.

Trocha statistik za celý víkend:

Závěr:

Klukům děkujeme za krásný víkend, který byl náročný hlavně kvůli velice chladnému počasí. Na úvod sezóny jsme byli svědky špičkového baseballu v dané kategorii a doufáme, že křivka výkonnosti bude i nadále stoupat.

Velký dík patří také rodičům, kteří fandili, podporovali kluky a starali se o přísun horkých tekutin pro hráče.

Za trenérský tým

Luboš P.

Go Eagles!