Od letošní sezóny budeme moci vídat v Eagles Parku jednu horkou novinku. Tým, který se stará o všechna naše hřiště se do nové sezóny rozroste o 4 dámy. Ano, opravdu jste se nepřehlédli, budou to dámy. Ovšem nepůjde jen tak o někoho, půjde o čtveřici oveček.

Zdá se vám to jako hloupost? Nebojte, vše vysvětlí Ivan Borecký.

„Celý nápad není jen z mé hlavy, ale hodně tomu pomohl Vláďa Chlup. Ten viděl několik ovcí během své návštěvy v Americe minulý měsíc. Vše jsme propočítali a klub nám vyšel vstříc. Takže za týden by již měli být v areálu!“. A jak to bude probíhat v reálu? Ovce budou na zatím hlavně na obou hlavních hřištích a budou se pravidelně střídat. Během zápasů a tréninků budou ovečky za homerunovým plotem baseballového centrálu a vnikne nám tam tak taková „dětská minizoo“. Je vidět, že nová blížící se role dědečka ho nenechává klidným. Ivan k tomu ještě dodává: „My ušetříme na sekání trochu času, děti si budou moc hrát, když je zrovna nebude baseball nebo softball bavit (ale to přeci není možné!) a navíc, ovečky jsou opravdu nejlepší greenkeeperky. Jsme přesvědčeni, že budeme mít nejlépe sestřižené outfieldy v republice. Holky jsou z farmy nedaleko Golčova Jeníkova a jsou naučené „sekat“ trávu přesně na 4,5cm a to by měla být ta ideální výška trávníku ve vnějším poli. I to Vláďa v Americe vyzkoumal“, dodává Ivan.

No, uvidíme jak se novinka uchytí a jestli na všech našich hřištích zanedlouho uvidíme malé stádečko oveček.

Nyní zbývá jen jediné: vymyslet jména pro nové členky klubu. Jedno je ovšem už teď jasné: „Jedna z nich bude určitě Sabinka. Ta je teď pryč a nám se po ní stýská, takže bychom chtěli jednu Sabinku zase mít doma…“, přeje si Ivan a je vidět, jak se při těchto slovech Fíše rozjasní oči a s radostí přitakává.

Tak zanedlouho můžeme čekat anketu, jak se budou naše tři chlupaté holky jmenovat. A všem hodně sil do sezóny 2019! A hlavně s úsměvem.