V sychravém počasí jsme v pondělí 13. 5. přivítali soupeře z Kladna. Jelikož jsme některé hráče postrádali (školní výlety a zranění) a 3 dorazili kvůli školní výuce těsně před začátkem, vypůjčili jsme si od U13 catchera R. Derganze. Tímto mu děkujeme.

Utkání začal na kopci Šimon Vyklický a dařilo se mu. 3outy na 4 pálkaře, přičemž jeden se dostal na metu na náš error v poli. Na pálce po úvodním strikeoutu Matyáše Smoly jsme dvěma hity (Aleš Prandžev a Michal Antoň) dostali soupeře pod tlak a další dva pálkaři se dostali do hry na chyby soupeře = 3doběhy. I když jsme dostali v dalším průběhu dva hráče na 2 a 3 metu, další dva pálkaři už je nedokázali posunout.

Poté následovala rychlá druhá směna, kde se vždy jeden dostal na první metu (HBP a BB).

Ve třetí směně se soupeřovu prvnímu pálkaři podařil single a po dvou metách zdarma přišel zákonitý trest: double se třemi doběhy. V dohrávce nás „podržel“ soupeřův nadhazovač (2xBB 1xHBP 1xWP) a fatální chyba v pravém poli při naplněných metách. 8:3.

Poslední dvě směny už byli z naší strany dominantní, čemuž odpovídá i výsledek 17:3. Za zmínku stojí  Inside the Park Homerun! Matyáše Smoly při naplněných metách!

Závěr: Utkání jsme vyhráli zcela zaslouženě a veliké poděkování patří Lukášovi Derganzovi za výpomoc. Lukáš si výrazně řekl o možnost s námi i v budoucnu hrát.

Za trenérský tým

Luboš P.

Úvodní lineup:

LF – Matyáš Smola, SS – Aleš Prandžev,  3B – Michal Antoň, 2B – Jáchym Pechlát, C – Lukáš Derganz, 1B – Adam Buřival, RF – Hatchel Mason P – Šimon Vyklický, CF – Matyáš Polášek

Připraveni: Matouš Bubeník – 3B, Vojtěch Sobotka – RF, Vasko Kolev – P, Albert Pražák – 1B

Statistiky: