Povedlo se  postavit skvělou partu. Dát dohromady ty správné hráče z různých týmů, které se už pěkných pár let potkávají na českých hřištích. A tak se stalo, že loňský vítěz národního kola –  Jih – letos své postavení neobhájil, ve finále v napínavém utkání prohrál 7:5 a do Kutna tak na kvalifikaci na turnaje Světové série zamíří kluci z Prahy a okolí. 

Finálový zápas, který druhý den turnaje shlédli diváci v neděli po poledni na tribuně v Roudnici nad Labem, si oba týmy, tak jako rozhodčí, budou pamatovat jako mimořádně složitou přetahovanou plnou zvratů a vynikajících herních momentů. Nebývale vyrovnané skvělé výkony nadhazovačů obou týmů – Albert Pražák a Ondřej Vank na straně Severozápadu a Viktor Dokoupil a Michal Pokorný v barvách Jihu –  předvedly, jak se zakládá na skutečně napínavou hru.  Odvedli skvělou práci a pálkaři obou týmů by mohli dlouho vyprávět.

Zvláštní potlesk si ovšem vyžádalo neskutečné pole Severu v Pražákových (a později Vankových) zádech. Ve finále s železnými nervy předvedlo mnoho skvělých herních momentů, včetně dvou doubleplay! Fantastický Kryštof Lukavský hru famózně řídil a pánové Prandžev ,Hluchý, Pechlát, Vank/Vyklický, Trčka, Murphy a Buršík odvedli vážně skvělou práci.

FINÁLE, KTERÉ BYSTE CHTÉLI VIDĚT NA VLASTNÍ OČI

Kdo jste tam nebyli, musíte jen litovat. Nedělní finále byl velký zábavný baseball plný překvapení. A navíc jsme ho vyhráli!

První směna finálového zápasu se odehrála na obou stranách bez bodu a až v dohrávce směny druhé se podařilo Jáchymovi Pechlátovi v dresu severu stav prolomit a poslat domů Ondřeje Vanka. Tento bod nás viditelně motivoval a ve druhé směně jsme ztvrdili vedení na 2:0. Bohužel jen na chvíli.

Třetí směna přivedla radost do dougoutu Brna – díky mimořádné pálce obrátili hru ve svůj prospěch na 3:2.

Následovala obří dlouhá přetahovaná. Ve čtvrté směně dotahuje sever na 3:3 a následně se ujímá vedení 4:3.

V  páté směně se posunujeme dál a za pomoci vyvedené superulejvky (Squeeze play) Aleše Prandževa se daří zvýšit vedení na 5:3.

Šestá směna nebyla naše, Jih, navzdory vynikajícímu nadhazovači Severu Albertu Pražákovi, vyrovnal.

Stav 5:5 jsme zaznamenali v 95. minutě hry.

Do v zásadě nevděčné, ale důležité role – při vyrovnání v šesté směně –  nastoupil na nadhoz Ondřej Vank.

Finále patřilo – a to doslova – Albertu Pražákovi, který dokázal ve 47. minutě druhé hrací hodiny odpálit trojmetový odpal, na který vzápětí sám skóroval po přehozu a tím nás znovu posunul do vedení 7:5. Pražáka ani tento úspěch neuspal na vavřínech a v poslední směně v center fieldu bravurně chytil rozhodující luft.

VÍKEND PATŘIL PRAŽÁKÚM (a Vojtovi Broučkovi z Kladna)

Tohle všechno bychom neprožili a nezaznamenali, kdybychom v sobotu nesehráli téměř bezchybné dva zápasy. Severovýchod jsme v sobotu dopoledne porazili výrazně 19:1. Výborné výkony na pálce, dlužno dodat, že tento víkend byl teoreticky vzato nejspíše Pražákův – ve čtvrté směně stav zaznamenal Albert grandslam. Po hodině a půl jsme mohli slavit.

A připravovat se na dalšího – tabulkově tvrdšího soupeře. Jižané, loňští šampioni turnaje, přijeli do Roudnice obhajovat. Nedovolili jsme jim to, ale zadarmo nám to nedali.

Jak se to seběhlo? Díky vynikajícímu výkonu Šimona Vyklického, který bezpečně a bezchybně odházel celý zápas (Complete game shut out). Dál na tom mají zásluhu pálkaři Hluchý, Vank a Prandžev, kteří v sobotu v Roudnici na pálce čarovali. Skvělý a rychlý byl Kryštof Lukavský a vynikající sehrané neprůstřelné pole! Třikrát jsme sehráli doubleplay – třetí dokonce v poslední minutě zápasu.

Po hodině a půl jsme jeli do Prahy jako páni!

Že se s Jihem střetneme vysoce pravděpodobně znovu ve finále, nás nepotěšilo ani nerozhodilo. A jak to bylo – užijte si čtení znovu od začátku.

Zvláštní poděkování patří týmu ledově klidného kouče Jana Drábka – ledově klidnému Jakubovi Trčkovi a motivujícímu Lubošovi Prandževovi.

A taky rodičům. Že přijeli a fandili. Bez vás by to nešlo! Díky.

PAW