Ve čtvrtek 16.5.2019 jsme se po měsících čekání konečně dočkali. Eagles Park totiž po roce hostil dlouho očekávanou akci Ladies Day. Akci, která se letos snažila pomáhat Nadačnímu fondu Hanky Kynychové a České olympijské nadaci. Stejně jako loni to byla akce velkolepá, v celém krčském areálu se tyčily nejrůznější stánky s občerstvením a módou, byly zde sportovní atrakce pro nejmenší i dospělé a objevili se zde vzácní hosté jako Hanka Kynychová, Ondra Slanina, Lukáš Pavlásek a další.

Součástí nabitého programu bylo také extraligové utkání softballistek našeho A týmu s týmem Storms Praha, na které hráčky obou týmů vyměnily své klasické dresy za dresy a doplňky v barvách akce, tedy růžové. Zápas si nenechalo ujít velké množství fanoušků, kteří během celého zápasu vytvářeli jedinečnou atmosféru, a hnali tak oba týmy vpřed.

V úvodu zápasu se diváci dočkali oběhového homerunu ze strany Storms, který však ve výsledku znamenal jediný bod pro Storms v zápase. Velký podíl na neúspěchu dalších pálkařek Storms měla nadhazovačka Péťa Cinkeová, které se společně se zadákem Eliškou Thompsonovou dařilo držet pálkařky zkrátka. Jejich odpaly tak byly pro pole snadno hratelné, tudíž se soupeřky téměř nedostávaly na mety. Odpovědí na homerun Storms byla v dohrávce druhé směny smršť úspěšných odpalů ze strany Eagles, které znamenaly čtyři body na úvod. V dalších dvou směnách přidaly holky Eagles ještě vždy po jednom bodu a zápas zakončily rozdílem 8:1 v dohrávce páté směny, kdy úspěšným odpalem do pravého pole stáhla dva body Džejna Chýlová.

Za příjemnou akci, která byla milým zpestřením sezony, by tímto chtěl celý softballový A tým vyjádřit poděkování našemu klubu, organizátorům, Honzovi Drábkovi, Verče Burianové a dalším, kteří se aktivně podíleli na propagaci a uspořádání akce, sponzorům, fanouškům, vzácným hostům, náhodným kolemjdoucím a samozřejmě také týmu Storms Praha! Prostě všem účastníkům, díky kterým se mohla tak krásná událost uspořádat, děkujeme!

A tým