1.5 v 11:00 hod na Státní svátek jsme se střetli s družstvem Tempa U15.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně s čekáním na chyby. V první směně obě družstva dovedli naplnit mety (BB), ale pouze Tempo z toho vytěžilo 2 body.

Po důrazném připomenutí našim klukům, že na pálce se útočí, se náš projev v útočné fázi zlepšil. Ve druhé směně jsme po 3B odpalu Matyáše Smoly získali možnost srovnat, což se nám povedlo za vydatného přispění soupeřova pole – 2x ERR.

V dohrávce 4 směny jsme na začátku soupeřovým hráčům č. 8 a 9 v lineupu darovali 2 mety (BB, HBP) o po zdařených odpalech získal náskok 5 bodů. Bylo potěšující, že jsme ihned odpověděli 4mi body po třech hitech – Kabele, Bubeník a Prandžev – nicméně jsme směnu opět zakončili s naplněnými metami strikeoutem na velmi pomalý nadhoz.

Dohrávku 5. směny rychle utnul náš nadhazovač Šimon Vyklický, který soupeři nedal nejmenší šanci cokoliv udělat. 7 Strike a 3 auty za 2 minuty!

V poslední směně jsme se nesrovnali s velmi pomalým nadhozem a po zásluze prohráli (3x Flyouts!).

Závěr: Utkání se neslo ve velmi vlažné atmosféře a celý tým působil ospalým dojmem. Tato prohra byla jenom důsledkem přístupu některých hráčů k tréninkům a zápasům a chování při nich. To co bylo dostačující na menším hřišti v nižších věkových kategoriích (spoléhání na talent, netrénovat naplno, žádná vůle se zlepšovat, hledání chyb u druhých a výmluvy) nelze akceptovat.

Za trenérský tým

Luboš P.

Úvodní lineup:

C – Jakub Kabele, 1B – Albert Pražák, 3B – Matouš Bubeník, CF – Michal Antoň, 2B – Aleš Prandžev, SS – Matyáš Trčka, P – Matyáš Smola RF -, RF – Adam Buřival, LF – Matyáš Polášek

Připraveni: Šimon Vyklický – P, Vojtěch Sobotka – RF, Hatchel Mason – LF, Vasko Kolev – P, Lukáš Přívozník

Statistiky: