V rámci přípravy na ČBP se kadetský tým Eagles Praha vypravil na mezinárodní turnaj do Holandska. Odjelo se v pátek večer po extraligovém utkání domácích Eagles.

Sobotní dopoledne bylo v Holandsku deštivé nicméně výlet do Amsterdamu to nepřekazilo. Odpoledne byl turnaj zahájen Technickým meetingem a předehrávkou dvou zápasů. Je důležité zmínit, že náš U15 tým se na tomto turnaji zúčastnil v kategorii U18.

V neděli ráno byl turnaj oficiálně zahájen a nás čekal první zápas.

Eagles vs. T. Australia (AUT)

Team

1

2

3

R

H

E

L

Australia

3

1

2

6

9

1

4

Eagles U15

0

2

3

5

3

2

2

 

Náš první zápas byl ze začátku trochu s vlažným začátkem, ale nakonec se z toho vyklubal velice pěkný zápas. Na nadhozu házel Šimon Vyklický, který předvedl super výkon. Do zápasu jsme se vrátili ve druhé a třetí směně. Bohužel to nestačilo na obrat. V tomto zápase se blýskl Jáchym Pechlát dvěma odpaly a z toho jedním dvoumetovým.

Eagles vs. Catch (HOL)

Team

1

2

3

4

R

H

E

L

Eagles U15

6

2

2

0

10

3

1

5

Catch

0

0

0

0

2

2

4

 

Toto utkání bylo plně v naší režii. Na nadhozu začal Bertík Pražák, který byl po první směně vystřídán. Zápas pak doházel Vasko Kolev, který zápas perfektně zavřel. Nadhazovač soupeře nebyl dominantní a proto byl tento zápase nutností vyhrát. Což se stalo. V tomto utkání se povedl skvělý zákrok v zadním poli, který si připsal Maty Polášek.

Eagles vs. Alcmaria (HOL)

Team

1

2

3

4

5

R

H

E

L

Alcmaria

1

0

1

0

0

2

3

0

3

Eagles U15

0

0

1

0

1

2

3

0

 

Skvělý zápase se vším všudy. Na našem kopci se představil Maty Smola, který házel výborně celé utkání. Proti nám se postavil taky velice kvalitní nadhazovač, který si dovolím říct by patřil ke špičce nadhazovačů v ČR U18. V tomto zápase jsme zaznamenali pouze dva úspěšné odpaly (Antoň a Prandžev) a to bohužel nestačilo na vítězství v tomto utkání. Určitě však výkon našich hráčů byl výborný. Byl to přesně jeden z těch zápasů, kdy prohrajete ale víte, že tam kluci nechali všechno.

Eagles vs. Catch (HOL)

Team

1

2

3

R

H

E

L

Catch

1

0

0

1

2

2

4

Eagles U15

6

6

12

6

1

4

 

Ve skupině jsme skončili na 3. místě. To znamenalo postup do skupiny třetích a čtvrtých týmů.

První zápas s Catch byl ve stejném duchu jako ten prvním. Povinnost vyhrát se opět potvrdila a po dobrém útoku jsme vyhráli 12:1. Zápas odházel Matouš Bubeník a zavřel ho Adam Buřival.

Eagles vs. Puc (FRA)

Team

1

2

3

R

H

E

L

Eagles U15

3

0

1

4

2

2

3

Puc

1

0

3

4

3

0

3

 

Toto bylo asi naše nejhorší utkání na turnaji (pouze kvůli poslední směně). Soupeř nebyl špatný ale dvě třetiny jsme měli utkání v našich rukách. Skvělé vystoupení Matyho Trčky na  nadhozu trochu zastínila poslední směna, kde trochu bojoval s přesností. Po pár chybách a našem přístupu „to se vyhraje samo“ francouzský tým srovnal a takto byl i zápas ukončen. Zápase jsme rozjeli fantastiky. Neuvěřitelná „rybička“ v podání Matyho Smoly na třetí metě nebo kvalitní starty na dobrého levorukého nadhazovače. Bohužel v dohrávce utkání jako byl nikdo nechtěl hrát. Čekalo se, že někdo udělá 3 auty za nás a bude konec. To se bohužel nestalo a vyhraný zápas skončil remízou. Plyne z toho dobré ponaučení pro všechny hráče. Konec zápasu je až po posledním autu.

Eagles vs. Dragons (HOL)

Team

1

2

3

R

H

E

L

Dragons

1

0

2

3

5

1

3

Eagles U15

2

6

1

9

5

1

4

 

Cílem v posledním utkání bylo ukázat, že jsme dobrý tým a že zaváhání v předešlém utkání bylo pouze chvilkové opojení. Na nadhozu začal Bertík Pražák a výborně zápas odházel celý. Náš kontinuální tlak na pálce nám zajistil vítězství, i když nebylo tak jednoduché jak dle stavu vypadá. Kluci ukázali, že jsou opravdu dobrý tým a mají našlápnuto na velké věci.

Celkové hodnotím tento turnaj jako za velice povedený a naše účast v kategorii U18 více než pozitivní. Kluci měli možnost hrát kvalitní utkání, která nás budou čekat na ČBP tento týden.

Velké díky a těším se na ČBP.