Letošní extraligová sezóna byla zcela podřízena olympijskému snu a tak pauza, kterou mají hráčky nepůsobící v reprezentaci je opravdu dlouhá. I proto jsem rád, že se můžeme zúčastnit evropského poháru. Takže bych ještě jednou rád touto cestou poděkoval celému klubu, že nám umožnil být opět po letech součástí evropského softballu na klubové úrovni.

Evropský pohár je pro naprostou většinu hráček velkou neznámou a se i velmi těžko odhaduje, jak se tým popasuje s nástrahami zcela neznámých soupeřů. Cílem by určitě měl být boj o přední příčky ač jsme si všichni vědomi, že to bude extrémně obtížné. I proto, že evropská federace jaksi ne úplně dobře kooperuje s tou světovou a teprve v sobotu končí MS juniorek v Kalifornii a tak se na první zápasy budeme nejspíš muset obejít bez čtyřlístku hráček hrajících momentálně za oceánem. Na nadhozu nás doplní Martina Bláhová z Tempa a Američanka Amber Schisler. Protože vše dobré se má dělat v trojicích, tak trojlístek posil doplňuje ještě naprostá univerzálka Meri Blesa ze Španělska. Jinak druhým, nikoli druhotným cílem je příprava na play-off extraligy. K tomu by nám dostatek startů na americké nadhazovačky, které očekávám v každém týmu, snad vyjma reprezentace Nového Zélandu, měly pomoc.

Na pohár jsme připraveni a tak jen zbývá pozvat vás, fanoušky Eagles – přijďte fandit našim/vašim holkám, protože před plnými tribunami se jim hraje opravdu nejlíp. Budeme vás potřebovat! Těšíme se.

Petr Marek