O víkendu 30.8 – 1. 9. 2019 na Eagles proběhl turnaj Back 2 School kategorie U15. Před turnajem se na poslední chvíli odhlásilo družstvo Tempa a tak se hrálo ve dvou skupinách po čtyřech týmech. Naše skupina měla možnost hrát všechny zápasy na centrálním hřišti, což bylo úžasné. Navíc bylo velikou motivací skupinu vyhrát a pokračovat na tomto hřišti.

V prvním utkání jsme se střetli s mužstvem Sabatu Praha. Po prohře v poháru a i v přeboru regionu SZ jsme mu měli co vracet. Do utkání jsme vstoupili plně koncentrovaní a hlavně disciplinovaní, což nebývalo samozřejmostí. Po prvotním oťukávání jsme ve druhé směně dali 5 bodů a tím i soupeře zlomili.  Poté jsme utkání kontrolovali a vyhráli 7:1. Skvěle zaházeli nadhazovači Albert Pražák a Lukáš Přívozník. Michal Antoň odpálil double a stáhl dva body.

Do druhého zápasu jsme nastoupili odpoledne proti soupeři z Brna a to Hrochům. Utkání bylo vyrovnané do 4 směny, kde jsme vlastními chybami nechali soupeře naplnit mety a poté jsme inkasovali 6 bodů, na které jsme nenašli odpověď.

Utkání začali výborně na kopci Šimon Vyklický a Matouš Bubeník (který musel odstoupit pro bolest zad), ale bohužel při takových chybách v poli nebylo v silách nadhazovačů s tím cokoliv udělat.

V sobotu jsme hráli poslední utkání ve skupině s fyzicky zdecimovanou Třebíčí. Před zápasem jsme věděli, že jakékoliv vítězství nám zaručuje první místo ve skupině, jelikož Hroši prohráli se Sabatem 17:7. Třebíč na turnaj přijela s devíti hráči a v průběhu turnaje postupně „odpadávali“ další. Nasadili jsme nezvyklou sestavu: nadhoz Michal Antoň a catcher Aleš Prandžev. Michal se na kopci překonával a neumožnil soupeři skórovat. Výsledek 13:0 byl jednoznačný. Zvláštní dík patří Jakubovi Kabelemu a Adamovi Buřivalovi, kteří nastoupili v „barvách“ soupeře, kterému výrazně pomohli.

Odpoledne jsme nastoupili v plné síle do semifinále proti druhému týmu ze skupiny B – Sokolu Hluboká. Hluboká přijela navíc posilněná o Vojtěcha Broučka z Kladna. Na kopci začal „úřadovat“ Mates Trčka a nepřipustil žádné drama. Když se k tomu přidalo i nasazení celého družstva na pálce, tak se zrodil jednoznačný výsledek 11:1 – opět předčasně ukončený zapas rozdílem! Krásný pocit jet v sobotu večer domů, když víte, že zítra hrajete finále 🙂

Finále:

V druhém semifinále Sabat jednoznačně přehrál vítěze skupiny B Arrows Ostrava, a tak se opakoval úvodní zápas turnaje. Jak symbolické: turnaj začíná a končí stejným zápasem.

Na kopec šel Bertík Pražák a proti silově dobře vybaveným pálkařům soupeře udržel čisté konto. Nicméně je třeba pochválit skvěle pracující obranu, která v celém turnaji až na jednu směnu s Hrochy Brno zahrála excelentně! I když bylo finále plánováno bez časového limitu na 7 směn, tak jsme ho ukončili předčasně po 5. směně (jak se stalo naším víkendovým zvykem).

Vítězství v turnaji podtrhli i dvě individuální ceny a to:

Nejlepší nadhazovač: Albert Pražák a nejlepší hráč (MVP): Aleš Prandžev

Závěr:

Klukům děkujeme za krásný víkend, který byl náročný i kvůli velmi teplému počasí. Vítězství v turnaji bylo hlavně díky týmovému výkonu a nejde nikoho vyzdvihovat, každý odvedl velmi dobrý výkon. Turnaj byl výbornou generálkou na podzimní boje v kvalifikaci na MČR a případně na MČR samotném.

Velký dík patří také rodičům, kteří fandili, podporovali kluky a starali se o přísun tekutin pro hráče.

Za trenérský tým

Luboš P.

Go Eagles!