Družstvo U15 po nepodařeném poháru muselo absolvovat kvalifikaci na MČR, kterou bez potíží zvládlo. Turnaj se stal dobrou zkouškou síly družstva a doufáme, že i zvedl sebevědomí hráčům do těžkých bojů na MČR, které pořádáme v termínu 27. – 29. 9. 2019.

Sobota: 2 výhry rozdílem

V sobotu nás čekali dva zápasy. V prvním jsme se střetli s týmem Techniky Brno. Na kopci začal Matyáš Smola a házel skvěle (9SO, 1BB). Soupeři nedovolil takřka nic, a co jeho pálkaři trefili, to naše pole bez problémů vyřešilo. Snadná výhra 15:0, kterou nám usnadnilo hlavně pole Techniky slabým výkonem – 8 ERR!

V odpoledním utkání jsme hráli s Klasikem Frýdek-Místek. Kopec tentokrát opanoval Šimon Vyklický (7SO, 2BB). Hráli jsme o směnu více, jelikož jsme některé slibně rozehrané směny nebyli schopni přetavit do více doběhů. Přesto jsme zvítězili rozdílem opět bez inkasovaného bodu: 10:0.

Neděle: postup

V neděli jsme nastoupili proti Hluboké, a byl to souboj o první místo ve skupině. Hluboká v sobotu vyhrála nad Klasikem až v tiebreaku, což mohlo svádět k podcenění. Kluci si to ale vůbec nepřipustili a koncentrovaným výkonem potvrdili svou dominanci v turnaji. Na kopci s Bertíkem Pražákem to fungovalo znamenitě a celý zápas jsme od začátku měli pod kontrolou. Nebýt dvou chyb v poli (jediné za celý turnaj), neumožnili bychom soupeři ani bod. Vítězství 7:2 stačilo a znamenalo přímý postup na MČR.

„Podezírám kluky, že schválně hráli tak, aby si co nejvíce zahráli, a nevyhráli potřetí před časovým limitem“.

Závěr:

I když se postup zdá snadný, je skvělé jak tým zvládl roli jasného favorita a nenechal nikoho na pochybách kdo je v EAGLES PARKU doma.

Děkujeme rodičům za podporu při fandění a catering v průběhu turnaje.

Za trenérský tým

Luboš P.

Go Eagles!

Informace a statistiky turnaje:

https://www.baseball.cz/turnaj-437/mcr-u15-kva-/rozpis

https://www.baseball.cz/turnaj-437/mcr-u15-kva-/statistiky