O uplynulém víkendu jsme byli svědky skvělého úspěchu v podání týmu U15, který vybojoval zlato na MČR. Tým U15 z velké části tvořen loňskými vítězi kategorie U13 dokázal navázat na tento úspěch a bez zaváhání získal titul. Jak se to seběhlo?

Pátek:

V pátek jsme nastupovali do turnaje s tím, že chceme postoupit ze skupiny do semifinále. Tomu jsme podřídili rotaci nadhazovačů. Na začátek nás čekal nevyzpytatelný soupeř: Arrows Ostrava. Na kopci začal Mates Trčka a házel výborně. Jelikož jsme v poli a na pálce hned skórovali, tak jsme si ho dovolili pošetřit na důležitější zápasy a poslali na kopec i další v pořadí: Matouš Bubeník, Vasko Kolev a Michal Antoň. Výsledek byl nakonec jednoznačný 15:2.

Druhým soupeřem byl favorit skupiny i celého mistrovství: Tempo Praha. Tempo v prvním zápase doplatilo na podcenění soupeře z Třebíče a muselo postupně „vyházet“ své top nadhazovače. Proto začali s B. O´Rourkem, který naše pálkaře ničím nepřekvapil. 6:0 po 3. směně bylo výborné. U nás začínal Šimon Vyklický, který soupeře k ničemu nepustil a navíc nám pomohlo i několik fatálních chyb v poli Tempa. Utkání na nadhozu mělo stejný průběh jako předchozí. Postupně se na kopci vystřídali i Matyáš Smola, Lukáš Přívozník a Aleš Prandžev.

Tímto vítězstvím jsme si zajistili prvenství ve skupině a v semifinále jsme mohli očekávat tým z druhého místa skupiny A.

Sobota:

Rozlosování nám určilo dva zápasy těsně za sebou, navíc jsme měli jisté i první místo ve skupině a i proto jsme k zápasu s Třebíčí nepostavili nejsilnější sestavu. Na kopci začal Michal Antoň, na kečrovi Matyáš Trčka. Hlavně naše pálka se nebyla schopna popasovat s nadhazovačem soupeře a výsledkem bylo vedení 2:0 po 3. směně pro Nuclears. Nakonec jsme zápas zvládli vyhrát 5:4. Není vždy jednoduché vyhrát zápas, ve kterém se nedaří. Kluci ale nakonec zabojovali a dokázali, že i zápas, ve kterém relativně o nic nejde, nechtějí jen tak prohrát.

V semifinále nás čekal soupeř, kterého známe velice dobře: Sabat Praha. Sabat si na nás připravil jejich nejlepšího nadhazovače Kalčeva, který nás už porazil na poháru. Už z jejich projevu bylo vidět, že si nepřipouští prohru. Jenomže to se velice mýlili! Měli jsme na kopci Bertíka Pražák a hlavně v poli a na pálce Matyáše Smolu. Ve třetí směně jsme otočili z 0:1 na 2:1 a ve čtvrté přidali další 2 body. Ve všech měl „prsty“ Matyáš Smola (2x Hit, 3x RBI, Run). Na začátku 5. směny Sabat po dvou autech dokázal třikrát odpálit a stáhnout na jednobodový rozdíl 4:3, ale Bertík Pražák se nenechal rozhodit a zakončil směnu strikeoutem. V poslední směně opět úřadoval náš nadhazovač a nepřipustil změnu skóre. Jsme ve finále!

Neděle – Finále:

Ve finále na nás čekal týmu Hrochů z Brna. Hroši letos vyhráli pohár a cítili se tudíž jako jasný favorit na zisk double. Po společném obědě už byla vidět na hráčích veliká nervozita. Kluci si byli hodně vědomi důležitosti zápasu a chtěli za každou cenu zvítězit. Nastoupili jsme se Šimonem Vyklickým na kopci. Tento nadhazovač, jak se později ukázalo, finále neprohrává. Hned v úvodu jsme se dopustili menších chyb v poli pramenících z nervozity, ale Šimon to nevnímal a po třech rychlých autech jsme šli na pálku. Na pálku šel Aleš Prandžev a začal singlem do pravého pole. Po něm se nachystal náš nejlepší hráč v turnaji Matyáš Smola a jeho double poslal Aleše domů. Takto to oba zopakovali v průběhu zápasu 3x za sebou (single + triple, double + single). Když se k nim přidal i Michal Antoň (3x Hit) a Matyáš Polášek (2 x Hit), tak jsme rázem po 5 směnách vedli 7:0!!! Hroši, kteří nejsou zvyklí, že by tak dlouho neskórovali, byli rázem jako opaření. Šimona na kopci vystřídal Matyáš Trčka a pokračoval v úžasném výkonu našich nadhazovačů. Závěr si kluci pohlídali a nakonec Hrochům umožnili i zkorigovat výsledek na 8:3.

!!! Jsme mistři ČR v kategorii U15 pro rok 2019!!!

Závěr:

To co kluci zvládli v turnaji je hodno velikého obdivu. Tým pracoval jako celek (což vždy nebývalo) a proto nakonec získal titul. Nadhazovači předvedli velikou kvalitu, kterou umocnilo i velmi dobře fungující pole. Byli tam samozřejmě i chvilky, kdy se úplně nedařilo, ale svou bojovností a nasazením je kluci přečkali a tím soupeře zničili. Nikdo ani na chvilku nevypustil jediný míč i v situacích kdy to vypadalo beznadějně.

Získali jsme také jedno individuální ocenění:

Matyáš Smola – nejlepší pálkař – podle nás i MVP!

 

Děkujeme také i rodičům za neutuchající podporu ať už při zápasech nebo v průběhu celého turnaje.

Za trenérský tým

Luboš P.

Go Eagles!