Kadetky získaly stříbro

Více než 20 týmů bojovalo v dlouhodobé kadetské soutěži. Přes skupiny a nadstavbové turnaje se podařilo Eagles prosadit se až do závěrečného mistrovského turnaje, který se letos hrál poprvé jako Final Four.

Jeden den, 4 nejlepší týmy, 2 zápasy a sada medailí.

Ten den byla sobota 5. října a počasí si vybralo zrovna dovolenou. Bylo deštivo, větrno, zima a severočeský Chomutov měl útulno opravdu pouze v klubovně.

Semifinále proti Joudrs Praha “C”, tedy jednomu z výběrů bohnických rivalů, startovala na prkně Emma Beňová. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale až do 5., předposlední směny, vedli Joudrs 3:1. Pečlivým obsazováním met a díky parádnímu trojbodovému homerunu Rózy Blažkové dáváme 4 body, na které už soupeř nedokáže odpovědět. Finále je před námi

V prvním semifinále zvítězily domácí Beavers a Arrows Ostrava šli do souboje o bronz. Nakonec se radovaly dívky ze Slezska, když porazili Joudrs v tiebreaku a získaly třetí místo.

Finále si obhájkyně titulu z Chomutova bohužel nenechaly vzít. Naše obrana párkrát chybovala. Pitcher Beavers Kateřina Kindermannová dostávala naše pálkařky na svižné nadhozy a tak s konečným výsledkem 11:1 zůstalo zlato na severu Čech.

Eagles Praha si odváží 2. místo z Mistrovství České republiky dívek do 16 let.

Vicemistryně U16:

Nikola Škardová, Emma Beňová, Róza Blažková, Matilda Bubeníková, Isabella Carmanová, Markéta Doležalová, Anna Horáčková, Adéla Háková, Tereza Hejná, Patricie Kalenská, Nicole Kalenská, Karolína Koppová, Hedvika Krákorová, Marianna Kohoutová, Kateřina Marková, Eliška Plevová, Tereza Stejspalová, Nela Pichlová, Nika Peerová, Julie Vondráčková

Petr Čermák Méďa, Jirka Pleva, Daniela Viktorýnová, Jana Chýlová