Baseballisté Eagles vstoupili do nové extraligové sezony dvěma výhrami nad nováčkem ze SaBaTu. Zatímco úvodní duel byl jednoznačně v režii úřadujících vicemistrů, v sobotu se klub z Troje vzepjal a nebyl v lijáku daleko od senzace.

„První zápas dopadl přesně tak, jak jsme očekávali,“ pochvalovala si po vítězství 15:3 opora Krče Marek Chlup, který spoluhráče hned v první směně nasměroval za hladkým triumfem tříbodovým homerunem. „Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou,“ těšilo catchera Eagles.

Na kopci si s přehledem vedl startér Tomáš Duffek. Proti SaBatu odházel kompletní čtyři směny a soupeři povolil jen jeden odpal, přičemž si připsal pět strikeoutů. Na jeho povedený výkon pak navázali i Viktor Šmidt s benjamínkem Petrem Vojtou. „Dařilo se nám na pálce i na nadhozu. Byl to komplexní výkon,“ zhodnotil Chlup.

Sobotní odvetu ovlivnila matka příroda. „Kvůli špatné komunikaci jsme hráli v nejhorším možném počasí. Vůbec to nechápu,“ štvalo loňského mistra Evropy hráčů do třiadvaceti let. Nad Trojí se ženili všichni čerti, takže derby skončilo předčasně po šesté směně těsným vítězstvím Eagles 5:4, ačkoliv začalo o půl hodiny (15.30) dřív, než bylo původně naplánováno.
„SaBaT byl hodně vyhecovaný a předvedl lepší výkon než v pátek. Jirka Vavruša jim na kopci zaházel fakt skvěle,“ uznal Chlup. Přesto nakonec slavila úspěch silná sestava pálkařů v zelených dresech. „Díky produktivním nástupům jsme pětkrát skórovali, což rozhodlo.“

Příští týden Eagles čeká těžký dvojzápas s ostravskými Arrows. „Hlavně, že už začala sezona. Strašně jsme se po dlouhé době na zápasy těšili,“ řekl na rovinu jeden z nejsilnějších pálkařů soutěže. Když půjde všechno podle plánu, vrátí se na tribuny i fanoušci. „Opening Day bez diváků byl fakt nezvyk. Zvlášť na Eagles, kde je to speciální den nejen pro hráče, ale i pro naše příznivce,“ pokrčil rameny.

Po sezonách ve vnějším poli, kdy Krč na pozici chytače sázela na zahraniční posily, si znovu zvyká na důležitý post. „Chytání mě baví, ale musím ještě pár věcí vypilovat. Největší rozdíl je v tom, že jsem pořád ve hře,“ dodal jednadvacetiletý rodák z Českého Dubu.