Baseballisté Eagles vstupují do letošní zkrácené extraligové sezony dvojzápasem proti pražskému SaBaTu, který se mezi elitu vrátil po dlouhých dvaadvaceti letech.

Páteční mač startuje v 19h, v sobotu se úřadující vicemistři představí od 16h v Troji. Oba duely se z preventivních »koronavirových« opatření odehrají bez účasti fanoušků! Ti domácí premiéru můžou užít v pohodlí domova. Klub pro ně na svém YouTube kanálu zprostředkuje živý stream!

Nový soutěžní ročník začíná kvůli pandemii koronaviru 43 dnů po původním termínu. „O to víc se těším. Už se nemůžu dočkat,“ vyhlíží první nadhoz kouč Eagles Vladimír Chlup, jenž vloni dovedl tým ke stříbrným medailím. Ambice »Sokolu« nechybí ani letos. „Připraveni jsme dobře jak v obraně, tak v útoku,“ varuje soupeře šéf krčského dugoutu.

Tým bude tradičně spoléhat na jednoho z nejlepších pálkařů v soutěži Matěje Hejmu, talentovaného ranaře Marka Chlupa i dlouholeté opory a reprezentanty Petra Zýmu, Tomáše Duffka či veterána Jana Homolku. Ten s plným elánem vstupuje už do své třiadvacáté sezony v zelených barvách.

Prásknout do koní chtějí Eagles od samého začátku. „Proti SaBaTu nám povinnost velí dvakrát vyhrát,“ má jasno Chlup. „Do série každopádně vstoupíme se vším respektem,“ ujistil.
Barvy klubu z Troji, jehož cíl je jednoznačný; udržet extraligovou příslušnost, budou hájit i někdejší krčští plejeři (Michal Müller, Daniel Vítek či Markové Černý s Řezníčkem), ale i posily Jiří Vavruša s Danielem Rieggerem. „Myslím, že hlavně na nadhozu to budou mít těžké. Jsou tam mladí, nezkušení kluci. I pálkařsky bychom je měli převýšit,“ dodal zkušený kouč.

Sezona bude výjimečná také tím, že kluby musejí oželet angažování zahraničních hvězd – tzv. importů! „Z cizinců budou hrát jen hráči s trvalým pobytem u nás. Myslím, že tím bude hodně oslabena hlavně Ostrava. Na druhou stranu jim nastává ideální čas na sestavení nového mančaftu,“ řekl Chlup. A na koho si podle něj dávat největší pozor? „Favorizuji Kotlářku. Budou mít k dispozici nadhazovače Dana Padyšáka a to je velké zvíře. Společně s »Johnym« Novákem tvoří silnou dvojici. Budou velice silní,“ dodal.