Po povinných výhrách proti SaBaTu čeká baseballisty Eagles v extralize tvrdší oříšek – úřadující dvojnásobní šampioni Arrows Ostrava, kteří se o prvním hracím víkendu rozešli smírně 1:1 na zápasy se spolufavoritem soutěže Draky Brno!

Tým z »ocelového srdce republiky« spoléhá na tradiční opory, reprezentačního kapitána Jakuba Malíka, nadhazovače a trenéra Borise Bokaje, veterána Aleše Navrátila či rutinéra Jakuba Vojáka. „Tým mají namixovaný skvěle. Zkušené opory vhodně doplňují mladší hráči,“ varuje před sílou soupeře asistent trenéra Krče Ivan Borecký.

Mezi hvězdy budoucnosti patří hlavně loňský mistr Evropy hráčů do 23 let Jakub Kubica, který odstartoval sezonu ve velkém stylu! Třetí meta a první muž lineupu Arrows měl v dvojutkání s Draky pálkařský průměr .714 (1. místo v extralize), k čemuž přidal dvě mety zdarma.

„Jsme si vědomi síly soupeře. Při vší úctě k SaBaTu, Ostrava je výkonnostně úplně někde jinde. Podle toho musí náš výkon také vypadat,“ uvědomuje si Borecký, který nevyloučil, že v pátek dostanou prostor borci ze širšího kádru. „Příprava nebyla kvůli koronaviru podle našich představ, takže chceme hned na začátku extraligy vidět co nejvíc hráčů v akci,“ prozradil kouč.

Do reprízy loňského finále vstoupí Eagles s jasným cílem. „Chceme urvat minimálně jednu výhru,“ dodal Borecký před pátečním duelem, který startuje v Arrows Parku od 19.00. V sobotu je na programu odveta v Praze (16h).

Pražané mají rivalovi co vracet. Prohráli s ním čtyři utkání v řadě!