V roli jasného favorita vstupují Eagles do víkendového dvojzápasu s Olympií Blansko. Zatímco Pražané mají za sebou povedený extraligový start, když vyhráli tři ze čtyř utkání, Jihomoravané mají bilanci zcela opačnou 1-3. „Jestli chceme v letošní sezoně myslet na úspěch, měli bychom dvakrát vyhrát,“ velí asistent trenéra Eagels Ivan Borecký.

Na nadhozu Blansko spoléhá zejména na dvojici Štěpán Havlíček, Jakub Kostka. „Mají svoji kvalitu. Hlavně díky nim Olympia urvala svoji jedinou výhru v sezoně proti Tempu 3:2. Ale není to nic, s čím by si naši pálkaři neměli poradit. Věříme si,“ burcuje Borecký, který ví, kde nastávajícího soupeře tlačí bota: „Inkasovali už šestatřicet bodů, víc dostal jen SaBaT. Jejich obrana udělala už devět errorů,“ připomněl.

Trenéři Eagles budou znovu spoléhat na model, který se jim osvědčil již o minulém víkendu v duelech s ostravskými Arrows. V pátek do Blanska tak pojede sestava plná mladíků, kteří se musejí v nejvyšší soutěži teprve otrkat. „Ale všichni na to mají. Nic nepodceňujeme. Máme široký kádr. To je velká výhoda. Chceme dát prostor co největšímu počtu hráčů. Později z toho vzejde ideální sestava,“ má jasno Borecký.

Se vstupem do soutěže je tandem koučů Krče spokojen. „Vyšlo nám to podle představ. I v prohraném utkání v Ostravě, kam jsme jeli také s mladou sestavou, jsme určitě nezanechali špatný dojem,“ dodal druhý ze jmenované dvojice.

Páteční zápas v Blansku startuje pod umělým osvětlením v 19 hodin. Sobotní odveta v Eagles Parku je na programu od 16.00!