Baseballisty Eagles čeká o víkendu extraligový dvojzápas proti Třebíč Nuclears. Proti předposlednímu týmu tabulky chtějí navázat na skvělý vstup do sezony, v níž ze šesti utkání prohráli zatím jen jednou! „Dvě výhry jsou povinností,“ vyhlásil jednoznačný cíl hlavní trenér Krče Vladimír Chlup.

Pražané se mohou zatím pyšnit druhým nejlepším útokem soutěže, když zaznamenali již 47 bodů. Víc jich má na svém kontě jen brněnská Technika (64). To Nuclears ofenzivně nezáří. S pouhými třinácti doběhy jsou jasně nejhorší. Vyhráli zatím jen jednou – minulou sobotu uspěli na Tempu 7:4. „Do zápasů tedy jdeme v pozici jasného favorita. Jedinou překážkou by nám mohl být nadhazovač Lukáš Hlouch,“ předpokládá Chlup.

Na mladého reprezentanta pěje jen chválu: „Má dobrý fast i changeup. Na svůj věk je vyspělým hráčem,“ charakterizoval teprve devatenáctiletého pitchera, který je společně s Kamilem Pejchalem největší oporou nejmladšího celku na extraligové mapě.

Eagles se s Nuclears zatím utkali desetkrát s bilancí 8–2. Obě prohry si »Sokol« ze západu Moravy odvezl vloni. Naposledy tam vyhrál 3. června 2018. „Tentokrát v sobotu i neděli nastoupíme v kompletní sestavě. V sobotu začne na kopci Petr Vojta, v neděli Ondra Hegr,“ má jasno trenér, jenž vloni dovedl reprezentaci do třiadvaceti let k titulu mistrů Evropy.

Proč podle něj Třebíč zatím nezáří? „Hodně je ovlivnilo, že nemůžou využít služeb zahraničních posil, na nichž to dřív měli postavené,“ poukázal Chlup. Svěřence varuje před podceněním soupeře: „Vnitřní uspokojení bohužel patří k českému baseballu. Slabší týmy nedokážeme zadupat do země,“ štve ho.
Pro příklad nemusel chodit moc daleko. „O víkendu nám to ukázaly zápasy s Blanskem,“ připomněl sobotní tahanici s Olympií, v níž Pražané nakonec uspěli 9:8. „Blanenští mě hodně překvapili. Hlavně na pálce,“ pochválil posledního protivníka.

Teď už jeho tým nic nechce nechat náhodě! První duel minisérie je na programu v sobotu od 16h v Praze. Odveta pak o den později ve stejný čas na hřišti soupeře.