Baseballisté Eagles o víkendu dvakrát porazili Blansko a po šesti odehraných zápasech mají v extralize pozitivní bilanci 5-1. Pražany nezastavil srdnatý soupeř, ani páteční komplikace v dopravě. Část týmu se tak kvůli fatální nehodě kamionu na D1 vrátila z jihu Moravy až v sobotu po šesté hodině ranní!

Do prvního mače vstoupila mladá Chlupova sestava skvěle, když před dohrávkou úvodního inningu vedla 3:0. Další čtyři doběhy přidala o tři směny později. „Začátek rozhodl. Pak už jsme utkání měli víceméně pod kontrolou,“ hodnotil devětatřicetiletý veterán Jan Homolka, který hned při svém prvním startu povedeným odpalem stáhnul dva body.

Na kopci se zase vedlo jeho o dvacet let, čtyři měsíce a osmnáct dní mladšímu spoluhráči Martinu Grundmannovi, jenž domácím za pět směn povolil jen tři hity a jeden doběh, přičemž si připsal šest strikeoutů. „Na to, že to byla jeho letošní premiéra, zvládl to perfektně,“ chválil mladíka v sestavě Krče Homolka.

Blansko zdramatizovalo zápas třemi body až v sedmé směně. „Možná jsme lehce ztratili koncentraci, přišli nějaké chyby,“ vzpomínal »Houmi«, který v dresu Eagles kroutí už svoji třiadvacátou sezonu. „Ondra Kvapil to nakonec docela zkušeně zavřel,“ pochválil po triumfu 7:4 closera zelených. První hit si při svém debutu v extralize připsal teprve šestnáctiletý vnější polař Michal Antoň.

Sobotní odveta v Praze byla podstatně dramatičtější. Jihomoravané v atraktivní podívané sice padli 8:9, ale v úspěšných odpalech favorita přestříleli 14:13.  „Kluci z Blanska odvedli výbornou práci. Bojovali, trošku si sedli na naše nadhazovače a hráli fakt moc hezky. Ukázali srdce,“ vyzdvihl výkon soupeře Homolka.

Byla to sobota plná mimořádných výkonů. Opora Krče Marek Chlup přidal ke svému dominantnímu výkonu na pálce (3 hity, 2 RBI, OBP 1.000) také čtyři ukradené mety! Blanenský David Farkaš, který se narodil bez levého předloktí, zaznamenal dva úspěšné odpaly a navrch se blýskl skvostným obranným zákrokem v zadním poli, kdy u plotu rybičkou lapil povedený výstřel Janu Výborovi.
Hvězdou dne se ale stal Homolka; hned ve druhé směně totiž zaznamenal jubilejní stý Extra Base Hit (součet všech dvoumetových, třímetových odpalů a homerunů) v nejvyšší soutěži, za což si od parťáků z dugoutu po utkání vysloužil sprchu v sektu. „Zaplaťpánbůh, že to tam konečně spadlo. Čekal jsem to sice dřív, ale hlavně, že to přišlo,“ vyprávěl spokojeně zkušený prvometař a někdejší elitní nadhazovač. Úspěchu si váží, vždyť jeho kariéra se definitivně blíží ke konci. „Ale o to víc si to teď užívám,“ dodal.

O dalším hracím víkendu se Eagles popasují s Nuclears. V sobotu od 16h doma, v neděli ve stejný čas v Třebíči, kde »Sokol« vyhrál naposledy 3. června 2018.