Zpátky na vítězné vlně! Baseballisté Eagles po nezdarech proti Drakům a Kotlářce zabrali a proti Technice slaví dvě zasloužené výhry. V sobotu svěřenci Vladimíra Chlupa uspěli v Brně 10:6, o den později v Praze zápas ukončili rozdílem v osmé směně (14:4). Šlo o jejich osmý triumf v sezoně!

Zelenobílá síla na Techniku umí. V sobotu smetla tým z Kraví hory podeváté za sebou a hned v neděli úctyhodnou sérii zaokrouhlila na desítku. Proti tradičnímu rivalovi neokusila hořkost porážky víc než tři roky.

Nejdůležitější však je, že mužstvo z Krče znovu našlo ztracenou pohodičku. „Po dvou předchozích prohrách jsme byli dole,“ přiznal první muž pálkařského pořadí Jonáš Výbora. „Tahle vítězná série nás před náročným týdnem, v němž odehrajeme hned čtyři zápasy proti kvalitním soupeřům, nakopne,“ věří před zápasy s Kotlářkou, Hrochy a Draky devětadvacetiletý borec.

Pražané v ofenzivním dvojduelu nenastříleli jen 24 bodíků, ale nashromáždili také málo vídaných osmatřicet hitů. Hned devět z nich (čtyři v sobotu a pět v neděli) si do statistik připsal právě Výbora. „Něco takového jsem ještě nikdy nezažil. Byly to přesně ty dny, kdy tam spadlo prostě všechno,“ těšilo jabloneckého dříče.

Zatímco v neděli měl jeho tým celý zápas pod kontrolou, v Brně mohli fanoušci sledovat mnohem dramatičtější podívanou. Odpor Jihomoravanů otupil až v osmé směně tříbodovým odpalem za plot silák Marek Chlup. „Na Technice je to těžké pro oba týmy, protože každý běžec na metách znamená hrozbu vícebodového homerunu, který může zápas otočit,“ připomněl specifika nejmenšího hřiště v soutěži Výbora.

„I pálkaři, kteří nemají silový potenciál, to tam můžou vyndat,“ pokračoval letošní Lead Off Eagles. Ač to tak nevypadá, nové pozici, kterou mu trenér Vladimír Chlup v lineupu našel, musí teprve přivyknout. „Abych řekl pravdu, Lead off jsem nikdy nebyl a ještě se v této roli úplně necítím,“ přiznal. „Přece jen jsem dost agresivní pálkař, takže se teď učím víc trpělivosti,“ prozradil.

Jde mu to náramně. Ve statistice pálkařského průměru je s .465 čtvrtým nejlepším v celé extralize. Z jeho dvaceti hitů bylo hned šest dvoumetrových. Tolik jich v soutěži nemá nikdo další. Na skvělou formu bude chtít navázat hned ve středu na Kotlářce. Odveta za nevyvedený čtvrteční mač startuje na Markétě v 17 hodin!