V sobotu matka příroda nedovolila v Eagles Parku ani nadhoz, no o den později se u ní baseballoví bohové přimluvili a zápas v Třebíči se jako zázrakem odehrál podle plánu. Krč v něm potvrdila roli favorita, když vyhrála 10:4. Letošní bilanci si tedy vylepšila na šest výher ku jedné porážce.

„Hlavně jsme rádi, že jsme porazili počasí a odehráli aspoň jedno utkání,“ ulevil si po deštivém víkendu vnitřní polař Pražanů a dlouholetý reprezentant Petr Zýma. „Do Třebíče jsme přijeli až těsně před zápasem, takže první směny byly čistě o nadhazovačích,“ doplnil.

Domácí hvězda Lukáš Hlouch držel třetí nejproduktivnější tým soutěže v šachu čtyři směny. „Do té doby jsme ho jen oťukávali,“ prozradil Zýma. Pak ale přišla chyba domácí spojky Křivánka, série povedených »šťouchů« a družina kouče Vladimíra Chlupa rázem vedla 4:0.

Stejně dlouho jako Hlouch vzdoroval také hostující Ondřej Hegr. V zápase si v sedmi směnách připsal přes sto nadhozů, z toho devětadvacet hned v úvodním dějství. „Trošku se trápil jen v první směně,“ připomněla třetí meta Eagles chvíle, kdy právě Křivánek s Pejchalem pražskému čahounovi dlouho vzdorovali. „Bylo tam hrozně moc foul ballů. Potom začal »Hegi« dobře spotovat a podržel nás,“ chválil Zýma.

Se spoluhráči se dostal do defenzivních problémů jen v páté a šesté směně. Po sérii chybiček Nuclears dokonce vyrovnali na 4:4. Hegr přitom soupeři umožnil jediný doběh! „Trošku nás rozulejvali. Mají mladý sympatický tým. Opravdu tvrdých hitů však moc neměli,“ vypozoroval »Zýmen«, jenž v utkání zaznamenal tři úspěšné odpaly a stejný počet stažených bodů.
Nedělní souboj se lámal v sedmé směně. Třebíč potvrdila, proč je s pouhými sedmnácti doběhy nejhorší v extralize, zato Eagles šli do trháku, který desátým bodem v koncovce korunoval Marek Chlup, pro nějž to byl jubilejní stý doběh v zeleném dresu.

Sokol má po prvních sedmi utkáních v sezoně průměr 8,14 získaných bodů na zápas. Nebýt silného větru v Třebíči, mohla být statistika ještě lepší. „Hejmič s Jonášem Výborou dali strašné rány. Neskončily za plotem jen proto, že se míče vrátily snad o třicet metrů zpátky,“ láteřil Zýma, který si letos drží famózní pálkařský průměr 0.600. V tomto ohledu je nejlepší v soutěži.

„Pálíme, hrajeme jednoduše, pohoda. Mám čistou hlavu a vybírám si dobré nadhozy,“ hodnotí zatím úspěšnou sezonu. Věří, že exkluzivní formu potvrdí i proti rivalům: „Můžu mluvit za všechny, když řeknu, že zápasy proti mužstvům silné čtyřky, tedy Arrows, Drakům a Kotlářce, mě baví nejvíc,“ má jasno.

S jednadvacetinásobnými mistry České republiky z Brna se Pražané střetnou už o nadcházejícím víkendu. „Strašně se těším. Zápasy proti nim nám ukážou, jak na tom doopravdy jsme. Nastaví nám to zrcadlo,“ nemůže se dočkat prestižní konfrontace třicetiletý vnitřní polař.