Dvaadvacet dní po startu baseballové extraligy startuje v areálu Eagles Parku také její softballová sestřička. Ženský tým se v sobotu a neděli utká se Stroms resp. Joudrs. „Softball bohužel začíná výrazně později než baseball, ale taková je realita. Alespoň vypustíme orlice z klecí a vlítneme na soupeře!“ burcuje před prvním hracím víkendem trenér Petr Marek, jenž je u týmu už pět let.

Koronovarivá pandemie markantně ovlivnila předsezonní přípravu všech družstev. „V zimě to byla klasika. Trénink jsme rozšířili o jednotky v atletickém tunelu na Strahově, abychom teď byli třeskutě rychlí,“ směje se kouč. „Covid nás sice na měsíc stopnul, ale jakmile jsme mohli trénovat v malých skupinkách venku, opřeli jsme se do toho vlastně ještě víc než normálně.“
Během nouzového stavu hráčky plnily individuální tréninkový plán. „A třikrát týdně jsme se všichni potkávali online prostřednictvím aplikace Zoom. To bylo naprosto super,“ pochvaloval si Marek. „Největší nezvyk byla až dlouhá venkovní příprava před prvními ostrými zápasy,“ dodal.

Před sezonou prošel jeho tým lehkou obměnou. Kariéru ukončila osmadvacetiletá reprezentantka Ludmila Kučerková i o dva roky mladší nadhazovačka Petra Cinkeová. Naopak spolehnout se může na tradiční opory; Sabinu Boreckou, Janu Chýlovou či navrátilkyni Lucii Černohlávkovou. „Ale se soupiskou jsem spokojen. Máme širokou základnu. Všechny holky dostanou šanci,“ naznačil kouč, jehož trápí snad jen odložené zkoušky z dospělosti mnoha jeho svěřenkyň. „Máme extrémní počet maturantek, osm! Ale popereme se s tím a zkušenosti o prvních hracích víkendech získají jiní,“ slíbil.

Z odchodů opor si Marek těžkou hlavu nedělá: „Každý, kdo je v A týmu ví, že na extraligu má a pomýšlí na nejvyšší příčky. Tým prostě bude jiný než vloni, ale určitě ne horší,“ má jasno trenér, který už Eagles ladí na úvodní dvojzápasy. „Hlavně, že se vůbec začne hrát. A že startujeme doma! To je pro nás vždycky lepší,“ těší se.

Favorita letošního ročníku nejvyšší soutěže si netroufá odhadovat. „Extraliga bude hodně vyrovnaná,“ tipuje. „Každý může porazit každého, ale já pevně věřím, že všechny budeme porážet my. A když už přijde porážka, tak se z ní poučíme a budeme o to lepší. Naším cílem je předvést to nejlepší v play off. Ambice máme jen ty nejvyšší, protože se nechceme spokojit s loňským umístěním a být zase o trochu lepší. To by letos znamenalo titul,“ připomněl loňský finálový nezdar proti Ledenicím.

Sobotní dva zápasy proti Storms startují v 16 a 18 hodin.

V neděli ve stejný čas hostí Krč ve dvojutkání Joudrs.

„Přijďte na softball! Bude se na co koukat. Všichni děláme sport nejen pro sebe, ale i pro fanoušky. A pro Eagles! Těším se, že se uvidíme,“ nemůže se dočkat prvního nadhozu Marek, který přeje klubu jen to nejlepší: „Tedy hodně zdaru a síly všem malým i velkým hráčkám a hráčům do nadcházející sezóny!“