Nejdřív jim start extraligy odložil koronavir, později rozmary počasí, a tak softballistky Eagles vletí do nového ročníku nejvyšší soutěže duelem s Tempem až v úterý 23. června, 61 dnů od původního začátku.

„Čekat tak dlouho je neobvyklé. Není to sice jednoduché, ale měly jsme možnost se dobře připravit,“ vyhlíží optimisticky tradiční derby druhá nejzkušenější hráčka v týmu kouče Petra Marka Jana Chýlová. „S Tempem hrajeme pokaždé vyrovnané a pěkné zápasy. Nebude to nic jednoduchého, ale věřím, že náš útok rozhodne,“ doplnila.

Vloni Eagles rivala zpod meteorologické věže porazili pětkrát ze sedmi vzájemných mačů při skóre 44:27. „Největší pozor si musíme dát na nadhazovačku Martinu Bláhovou, která je dlouholetou reprezentantkou. A taky na mladé, velmi šikovné spoluhráčky. Ale takové máme v Krči také,“ řekla spokojeně krčská opora, jež v listopadu oslaví třicáté narozeniny.

Ženské áčko letos hodlá navázat na poslední povedený ročník. Orlice v něm nakonec dolétly až do finále, v němž podlehly silným Ledenicím. „I tentokrát jsou naše ambice jen ty nejvyšší. A to… Vyhrát extraligu,“ netají se Chýlová. „Tým máme malinko obměněn. Doplnili jsme ho o další mladé hráčky a zůstává zkušenost, což si myslím, že je ideální kombinace,“ těší ji.

Eliška Thompsonová, Sabina Borecká, Tereza Novotná i právě Jana Chýlová jsou zárukou ofenzivní smršti družstva, které dočasně opustila zkušená Vladimíra Malovíková, jež se připravuje na roli maminky. „Právě útok bude naší největší zbraní,“ má jasno kapitánka. Coby lídr však klade důraz zejména na týmovou chemii. „Nejvíc věřím na vnitřní sílu a soudržnost,“ prozradila priority.

V úterý se Eagles představí od 18 hodin na hřišti Tempa, o tři dny později je od 19.00 čeká domácí »Opening Game« nejen před svými fanoušky, ale nezvykle také před kamerami České televize. „Jelikož už jsem měla možnost jeden televizní zápas hrát, tak se na něj moc těším. Jsem ráda, že i softball dostane prostor na ČT Sport. Je to pro nás malý svátek,“ ujistila Chýlová.

Videopozvánka: