Jako poslední tým naskočily v úterý do letošního ročníku extraligy v softballu žen úřadující vicemistryně z Eagles. 246 dnů po finálové prohře s Ledenicemi je čekala premiéra pod meteorologickou věží na Tempu. Po dramatické koncovce podlehly prvnímu celku tabulky 1:2.

„Nepovedlo se nám to tak, jak jsme chtěly,“ pustila se do hodnocení defenzivního mače hostující nadhazovačka Tereza Krbcová. Během´úvodních čtyř směn soupeřkám nepovovlila jediný odpal. „Byl to můj první zápas v sezoně. Na konci června, to je hodně divný, takže jsem byla zvědavá, jak to půjde,“ dodala.

Šlo to skvěle. „Byla jsem spokojená,“ přiznala čtyřiadvacetiletá hráčka, na jejíž povedený výkon od páté směny navázala také Martina Vicenová. Ta měla utkání pod kontrolou až do dohrávky posledního inningu, v němž dalekým šťouchem zařídila družstvu z Kamýku cenný skalp suplující pálkařka Kateřina Sládková.

„Rozhodnul jeden odpal, který nám prošel a doběhly na něj dva body,“ posteskla si Krbcová. Eagles přitom vstoupili do utkání lépe, když hned ve druhé směně skórovala jedna z nejlepších pálkařek soutěže Eliška Thompsonová. Víc už ale obrana Tempa – v čele s Martinou Bláhovou v kruhu – rivalkám nepovolila. Domácí tak vyhráli už své páté z letošních utkání ze šesti odehraných.

„Poučení ze zápasu je takové, že nemůžeme spoléhat na to, že vyhrajeme s jedním bodem,“ burcovala před páteční odvetou v Eagles Parku (od 19.00 živě na ČT Sport) Krbcová. „Moc se těším, protože máme Tempu rozhodně co vracet,“ nemůže se dočkat krčská nadhazovačská jednička.

Fotogalerie