Open pohár kadetek hostil klub Eagles Praha, kde se od čtvrtka 25. června do neděle 28. června odehrálo celkem 44 zápasů na 3 hřištích. Turnaj vyvrcholil v neděli odpoledne finálovou bitvou mezi domácími Eagles Praha a týmem Beavers Chomutov. Zlaté medaile a celkové vítězství v poháru nakonec vybojovaly hráčky z Chomutova, když chomutovská nadhazovačka předvedla perfektní výkon a svému týmu výrazně pomohla k zisku prvenství. Stříbro tak zůstalo na domácím hřišti a hráčky Eagles Praha tak velmi potěšily domácí fanoušky. Finálový zápas měl důstojný úvod v podobě nástupu obou družstev, kdy po představení obou týmů zazněla česká hymna. Boj o třetí příčku a bronzové medaile se odehrál mezi Joudrs Praha B (Orange) a Snails Kunovice. V ženské linii Kunovice bohužel neudrželi převahu a oproti turnaji kadetů, kde Kunovice zvítězili, kadetky na medaili nakonec nedosáhly. Tým Joudrs B se tak poté co v sobotu přehrál vlastní spoluhráčky z Joudrs A rozdílem 1 bodu (3:2) radoval z třetího místa. Nutno poznamenat, že oba týmy Joudrs měly početnou fanouškovskou základnu, která byla velmi slyšet a vidět po celou dobu turnaje.

Nejtěsnější utkání se nicméně odehrálo hned v pátek ve skupině A, kde proti sobě nastoupily hráčky  Joudrs A a Trutnov HSM. Oba týmy předvedly skvělé výkony, přičemž zápas skončil po více než 2 hodinách a 3 „tie-break“ vítězstvím 11:10 pro Joudrs A.

Teploty byly tentokrát po celé 4 dny velmi vysoké – v sobotu a neděli atakovaly 30°C. Teplé počasí na hraně snesitelnosti bylo velmi náročné nejen pro hráčky a upřímně řečeno i pro ostatní členy týmů a všichni si zaslouží upřímnou pochvalu.

Z pohledu pořadatelů se celý turnaj vydařil – odehrála se všechna plánovaná utkání; hřiště byla pro každý zápas dobře připravená; rozhodčí byli včas připraveni a dobře pracovali i všichni zapisovatelé a sběrači míčků. Celkově se na organizačním zajištění turnaje podílelo 17 rozhodčích a cca 50 pomocníků z klubu Eagles Praha.

Fotogalerie

Hodnocení Eagles Praha

Finálové utkání včetně slavnostního zakončení