Sedmou domácí výhru v řadě nad pražskou Kotlářkou baseballisté Eagles ve čtvrtečním extraligovém souboji nepřidali. Hosté v čele s nadhazovačem Danielem Padyšákem nedali před pěknou diváckou kulisou zelné vlně šanci a prestižní derby opanovali rozdílem 10:0 po sedmé směně!

„Padyšák na nás nastoupil skvěle. Měl devět strikeoutů a položil základ jejich výhry,“ pochválil svého svěřence z reprezentace do třiadvaceti let trenér Krče Vladimír Chlup.

„Dan využívá svoji rychlost. Konstantně házel sedma až osmaosmdesát. Má strašně krátkou ruku, takže pálkařům nedává šanci se pořádně načasovat. Když k tomu připočítáte, že tři druhy nadhozů má fakt pod kontrolou, tak je to těžký.“

Jeden z nejtalentovanějších baseballistů u nás předvedl obdivuhodný výkon. Na kopci vydržel až do sedmé směny, v níž povolil rivalovi první a jediný hit utkání, když obranu týmu z Vypichu konečně prostřelil Marek Chlup. Parťákovi z nároďáku na poslední chvíli překazil vyhlížený »No-hitter«, a tak ho vystřídal Vojtěch Vlach!

To nadhazovači Eagles Šimonu Blažkovi se příliš nevedlo. Dostat se do trháku povolil nažhaveným pálkařům Kotlářky hned v první směně. „Když inkasuješ tři body hned na začátku, není to jako, když nejsi pod tlakem. Zápas se podle toho vyvíjí. Jakmile dáš Padyšákovi takový polštářek, tak si s tím poradí,“ pokrčil rameny trenér »Sokolu«.

„Sedli si na nás. Skoro všichni jejich pálkaři měli minimálně dva hity. To rozhodlo,“ pokračoval Chlup, který je stále ve fázi testování. „Pořád zkoušíme optimální sestavu. Základní část využíváme k tomu, abych viděl všechny hráče na různých pozicích,“ upozornil.

Po výborném vstupu do soutěže, se zelený válec zaseknul. V posledních dvou domácích zápasech skóroval pouze jednou! „Není to sice příjemné, ale zároveň není důvod panikařit,“ ujišťuje kouč.

Zlomit to tým od Kunratického potoka chce už v nadcházejícím dvojzápase s nebezpečnou Technikou Brno. „Znovu jedeme zkoušet různé varianty sestavy,“ řekl narovinu Chlup. „V sobotu bude startovat Martin Grundmann, který se v Blansku představil ve velice slušné formě a já doufám, že se s jejich pálkaři popasuje.“

Na specifickém krátkém hřišti nečeká devatenáctiletého nahazovače, jenž letos v extralize nastoupil naposledy 5. června, nic jednoduchého. Postaví se statisticky bezkonkurenčně nejlepšímu ofenzivnímu týmu ligy; Technika letos nasbírala už 96 doběhů, z toho čtyřiapadesát na Kraví hoře. Hned pětkrát z deseti odehraných utkání nastříleli Budský a spol. dvouciferný počet bodů a zápasovou bilanci zatím mají 5:5.

„Jejich útočná síla je velká. Když se podíváte na Menšíka, má osm homerunů, ale a z toho sedm na domácím fieldu a jeden na Arrows. V Brně očekávám ofenzivní střelbu. Na jejich skóre je patrné, jak to tam padá. Věřím, že tomu přispějeme na pálce i my a zároveň se nám podaří čelit jejich tlaku,“ doufá Chlup a burcuje: „Nesmí se naplnit katastrofický scénář, že po sérii budou v tabulce nad námi.“

V nedělní odvetě na Eagles bude házet osvědčená domácí jednička Tomáš Duffek, jemuž v základní části chybějí jen tři strikeouty k tomu, aby v historických tabulkách Eagles překonal dosavadního lídra Jakuba Jonáka (503). „Očekávám dva úplně odlišné zápasy. Jestli bude padat hodně bodů v sobotu, tak v neděli Tomáš pálkaře Techniky zastaví,“ je si jistý zkušený trenér.

Sobotní zápas startuje v Brně v 16.00 hodin. Pražská odveta je naplánována o den později ve stejný čas.

Fotogalerie

Game recap